Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Schwarz,

v minulosti jsem již od Vás kupoval injektážni krém Aquastop cream a jsem s ním spokojen. Používal jsem ho v cihlové části domu. Mám starý dům do tvaru písmene L a postupně ho stále dávám doporadku. Cihlovouou část mám hotovou, druhá část je opukova zeď 60cm cca 22 metrů zdiva, poslední zeď je cihlová – podriznuta. Chystám se na opukove zdivo. Uvnitř jsou cca 10 let staré omítky po bývalém majiteli a řekl bych že v perfektnim stavu na to že zeď nemá žádnou izolaci. Vzhledem k tomuto že v domě bydlíme a omítky jsou jsou dobré nechci je zevnitř obouchavat. Z venku je omitka také celkem dobrá a všude soudrzna. Pouze když prší nebo je vlhko je v jedné části je tmavší jakmile ale je teplo omítka je všude stejná. Mám v plánu zeď z venku obouchat do výšky cca 40 cm  na opuku, doplnit spáry a injektovat. Injektáž chci dělat spíše preventivně. Chci se zeptat jestli je můj postup správný a zda na obouchany a injektovany sokl mužů samozřejmě po technolog.  pauze nalepit kamenno betonový obklad. Původně jsem myslel udělat sokl odvětrávany z cetrisu a průduchů, ale ke konceptu domu se mi absolutně nehodí oplechování soklu a ani se mi nelíbí. Přikládám foto fasády v  “nejhorším m”  místě.  Budu rád za Váš názor a předem moc děkuji.

s pozdravem,

Michal Vrbský

  • You must to post comments

Dobrý den pane Vrbský.
Váš postup sanace je dle Vašich popisů stavů a dalších záměrů v pořádku. Jen jednu informaci bych Vám raději zdůraznil, i když mám pocit, že i tuto informaci víte. Jak jste napsal, bude se jednat v opukovém zdivu v podstatě o preventivní injektáž. Tento výraz jste našel pravděpodobně v mnou provozované poradně a proto si myslím, že víte, že v opuce s velmi malou procentuální vlhkostí je výhodnější v místech vrtů vlhkost zvýšit, případně i za použití AquaStop Cream acivator – aktivátoru před samotnou injektáží. Poslední rada, kterou byste ještě mohl zvážit jako možnost, je ta, že spodní část soklu by se opravdu dala ponechat jako provětrávaná část spodní fasády. Posílám odkaz na tento obklad, který se na zdivo nelepí a je na sucho poskládán na rastru, jeho design je vkusný a dal by se zkombinovat s barvou fasády a i typem budovy. Posílám Vám dva výrobce na tento odvětrávaný systém fasády, kdy ve spodní, tj. soklové části, jste původně uvažoval o deskách Cetris. Jinak se mi jeví Vaše sanace jako velmi promyšlená a určitě i poctivě prováděná. Tady jsou odkazy na některé výrobce provětrávaných fasád, ale jak jsem v předešlých větách napsal, samozřejmě se záměrem pro soklovou část. Myslím si, že je tento systém z mnoha hledisek výhodný a tím zajímavý. Např. jedni z výrobců zde: https://www.lifebrick.cz/ , https://www.novabrik.cz/. Hezký den.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den, mám hotové vrty v objektu a zdivo se mi zdá zcela suché. Prostriknu cream aktivatorem večer před injektáži. Chci se zeptat zda není v hodně ještě ráno před injektáži prostriknuti vrtu vodou. Chci aby výsledek by 100%.Zdivo z 90% opuka zbytek cihla. Děkuji moc za Váši odpověď.

  • Michal Vrběcký odpovězeno 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Vrbský. Vodou nic nezkazíte. Vyšší procentuální vlhkost ve zdivu je vždy výhodou. Zvýšení procentuální vlhkosti ve zdivu, nám samozřejmě postačí jen v okolí vrtů, je vždy výhodou. Toto už jsem prokázal cca před 10 lety na zkušebních vzorcích, mé tvrzení bylo potvrzeno ve státních zkušebnách, ale zejména dennodenními aplikacemi nejen svépomocí, ale i profesionálními sanačními firmami. A tím je odpověď jednoznačná. Postupujte jak popisujete. Je to určitě výhodný postup. Avšak, kdybyste mi napsal dříve, postup bych Vám doporučil v opačném pořadí. Nejprve bych Vám doporučil provlhčení vrtů opukového zdiva vodu, které dle Vašeho popisu vykazuje velmi nízkou procentuální vlhkost a ráno před samotnou injektáží koncentrátem AquaStop Cream bych Vám doporučil vrty prostříknout aktivátorem AquaStop Cream Inject activator. Ale i opačný postup je možný. Jistě mi rozumíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarz,
Velmi Vám děkuji za Vaši odpověď. Postupoval jsem takto u jen u jedné zdi, jinak u dalších voda a potom activator. Snad bude výsledek pozitivní.
Vážím si velmi Vašich rád a ochoty, poradit i o vikendu, v podstatě kdokoli. Kéž by takovýchto lidi a firem bylo víc.

  • Michal Vrběcký odpovězeno 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268