Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

začali sme s aplikáciou u vás zakúpeného krému aquastop, vyskytol sa však nečakaný problém. Spotrebovali sme o mnoho viac krému ako bolo plánované. Dom bol postavený v 70.tych rokoch minulého storočia z tehál podobných porothermu čiže z tehál, ktoré majú komory. Diery sme vŕtali priamo do spáry vo vzdialenosti 10cm s priemerom 14mm. Vrty sme uskutočnili všade nad úrovňou vnútornej podlahy a po celom obvode v spáre. Zatiaľ sme spotrebovali na 20 metrov 30 litrov krému. Chceme sa preto opýtať čo by ste odporúčali. Obávame sa, že krém nebude účinný lebo stečie pod úroveň vnútornej podlahy. Hlavným problémom je teda príliš veľká spotreba krému a chceme sa opýtať ako by sa to mohlo vyriešiť. Chýba nám ešte zaplniť 440 otvorov,čo sme vypočítali na cca 80 litrov krému.

 

Za odpoveď vopred ďakujem.

 

  • You must to post comments

Dobrý den.
Postup injektáže Systémem AquaStop Cream u komůrkového zdiva je tento:
tím, že linie vrtů se musí zhotovit v průběžné spáře, dalo by se říci, že je to ideální druh zdiva, tak jako u cihelného zdiva vyzděného z plných cihel. Ale postup navrtání u komůrkového zdiva musí být jiný. Postupovat můžete, anebo spíše měl byste postupovat dvěma způsoby provedení.
Varianta č. 1: zvolíte si tu nejvhodnější spáru, kterou chcete napustit aktivními látkami injektážního krému. Vrty neuděláte ve spáře, tak jako byste postupoval u homogenního cihelného zdiva, ale cca 30 mm nad touto spárou. Tím si neotevřete komůrky děrovaných cihel v cihelné šáře pod spárou, což se stane při vrtání ve spáře, (tím Vám vznikla ta obrovská nadlimitní spotřeba!), jelikož průměr vrtů (14 mm) je větší než výška maltové spáry. Pokud je komůrkové zdivo vyzděné na základové desce a první řada cihel je založena na prvním maltovém loži na základové desce, odpadá samozřejmě problém protečení injektážního krému o řadu cihel níže. Ale ve Vašem případě je to jinak. Dům nemá základovou desku a obvodové zdivo bylo založené na základových pásech a tak vzniká ten Vámi popsaný problém nejen neúnosné spotřeby, ale ještě riziko neúčinnosti, jelikož injektážní krém proteče o řadu cihel níže, než potřebujeme. Bariéra pro zamezení vzlínající vlhkosti se sice vytvoří, ale níže než je podlaha a tím může docházet k přemostění vlhkosti. Postup navrtání komůrkového zdiva nad zvolenou vodorovnou spárou tomuto protečení zabrání, jelikož si spáru, respektive cihelnou řadu komůrkového zdiva, neotevřete a injektážní krém se zastaví na vybrané maltové spáře, do které se postupně a spolehlivě bude vsakovat. Při tomto postupu zhotovíte clonu pro zamezení vzlínající vlhkosti v požadované výšce, ale tento postup navrtání nevyřeší nadlimitní spotřebu. Vypočítaná spotřeba se dá relativně ,,uhlídat,, a to rozpočítáním spotřeby dle výpočtu naší kalkulačky pro komůrkové cihly, která vypočítá spotřebu na metry čtvereční příčného řezu zdiva a vydělením běžnými metry zjistíte, jaká má být spotřeba (litráž) na jeden běžný metr. Ale chápu, že to bez kalibrace injektážních zařízení není snadné.
Varianta č. 2: navrtání zdiva opravdu provedete v té Vámi zvolené spáře vrtem 14 mm s malým pokrácením než je tl. komůrkové cihly a to z důvodu, aby se komůrky cihly v místě vrtu spolehlivě otevřely. Teď by se mohlo zdát to, že to je ten případ, který nechceme. Ale u tohoto způsobu provedení injektáže komůrkového zdiva je to naopak velmi důležité. Následně vrty vyplníte montážní pěnou s vysokou expanzí. Pěna nejen že vyplní samotný obsah vrtu, ale zejména i komory cihel a to je to podstatné. Po několikahodinové technologické pauze se vrty opět v celé hloubce převrtají. Tím se odstraní montážní pěna z vrtů, ale komůrky zůstanou pěnou vyplněny. Co je ale také důležité, je vrty převrtat vrtákem o stupeň větším, tj. 16 mm. Tím máme jistotu, že ve vrtu na stěnách, tj. maltové spáry a skeletu komůrkového zdiva nevznikne separační vrstva zbytkového polyuretanu. Vlhkost u tohoto zdiva kapilárně vzlíná maltovou spárou, skeletem a příčkami cihelného zdiva a odvrtáním se nám tato místa opět porézně otevřou pro dispergaci aktivních látek. Spotřeba bude již daná pouze obsahem vrtů a výsledek bude spolehlivý. Nabízí se možná i úvaha, že se předvrtání spáry provede menším vrtákem, následně se vrty vyplní montážní pěnou a odvrtání se provede doporučeným vrtákem o průměru 14 mm. To by ale nebylo spolehlivé řešení. Mohlo by totiž nastat toto: vrtákem např. 10 mm by se všechny komory neotevřely a tím by se montážní pěnou nevyplnily a převrtáním v průměru námi doporučených 14 mm by se naopak komory otevřely a celý tento postup by byl zbytečný a nevyhovující. Jistě mi rozumíte. Pokud bych si měl vybrat z těchto dvou variant, asi bych vybral variantu č. 2 a to z důvodu kontrolované spotřeby při plnění vrtů.

S pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Ďakujem za odpoveď,
ešte sa chcem opýtať lebo mám nejasnosť vo vašej odpovedi či navŕtať nové diery alebo môžem vykonať nápravu už existujúcich dier ?

  • You must to post comments

Dobrý den. Jelikož máte zdivo již v celé délce navrtané předpokládám vrtákem o průměru 14 mm, tyto vrty pro injektáž samozřejmě využijte! Zároveň je to ta nejvýhodnější varianta pro injektáž porothermového zdiva. Zde je okopírovaný text z předešlé odpovědi:
Varianta č. 2: navrtání zdiva opravdu provedete v té Vámi zvolené spáře vrtem 14 mm s malým pokrácením než je tl. komůrkové cihly a to z důvodu, aby se komůrky cihly v místě vrtu spolehlivě otevřely. Teď by se mohlo zdát to, že to je ten případ, který nechceme. Ale u tohoto způsobu provedení injektáže komůrkového zdiva je to naopak velmi důležité. Následně vrty vyplníte montážní pěnou s vysokou expanzí. Pěna nejen že vyplní samotný obsah vrtu, ale zejména i komory cihel a to je to podstatné. Po několikahodinové technologické pauze se vrty opět v celé hloubce převrtají. Tím se odstraní montážní pěna z vrtů, ale komůrky zůstanou pěnou vyplněny. Co je ale také důležité, je vrty převrtat vrtákem o stupeň větším, tj. 16 mm. Tím máme jistotu, že ve vrtu na stěnách, tj. maltové spáry a skeletu komůrkového zdiva nevznikne separační vrstva zbytkového polyuretanu. Vlhkost u tohoto zdiva kapilárně vzlíná maltovou spárou, skeletem a příčkami cihelného zdiva a odvrtáním se nám tato místa opět porézně otevřou pro dispergaci aktivních látek. Spotřeba bude již daná pouze obsahem vrtů a výsledek bude spolehlivý.
S pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268