Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý večer pane Schwarz,

Chtěl bych se zeptat na možnost vyplnění vrtů po injektáži. V září jsem provedl injektáž svého domu, myslím že úspěšně. Zdi opuka cca. 65cm. Chtěl bych se zeptat jestli je možno vyplnit prázdné vrty po injektáži montážní pěnou. Někde je opuka dost nesoudržna a myslím že jsem zlepšil vstup

mravenců do objektu. Myslím že by to pomohlo i z důvodu promrzani. Ještě bych se Vas jako odborníka zeptal na váš názor na zateplení opuky 65cm, zdi jsou suché. Děkuji za Váš čas a odpověď.

S pozdravem,

Michal Vrbský

  • You must to post comments

Dobrý den pane Vrbský. Po vyprázdnění vrtů od injektážního krému, což ve Vašem případě již nastalo zcela určitě, můžete otvory opravdu vyplnit montážní pěnou a to jak z tepelného, tak i z jiných důvodů, třeba jak popisujete. Rozhodně se touto výplní nic nepokazí. Takže s Vaším návrhem souhlasím, zejména pokud zdivo bude nějakou dobu bez vnějších omítek. Tepelná izolace vrtů je také vyřešena zasunutím polystyrénových zátek, které se zasunují do krajové části ústí vrtů v den po provedené výplni. Montážní pěnu můžete použít, ale až po úplném vyprázdnění vrtů, to ale vysvětluji hned v úvodu odpovědi.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,
jaký typ pěny pak doporučujete? Stačí”obyčejná montážní”? Na trhu jsou voděodolné, studniční, atd., což mi z logiky věci vyplývá, jako lepší řešení, které by mohlo podpořit voděodolnou vrstvu vytvořenou injektáží.
Děkuji za odpověď.

  • You must to post comments

Dobrý den. Do vrtů po injektáži a po jejich vyprázdnění není třeba investovat do dražších montážních pěn, typu kanalizační pěna, studnařská pěna a pod. Pokud chcete výplni prázdných vrtů vyplnit polyuretanovou pěnou, použijte PUR pěnu “obyčejnou”, ale dle Vašeho požadavku pro použití polyuretanové pěny bych použil PUR pěnu s vyšší expanzí.
Představte si střed terče. To je vrt. Vlhkost okolo vrtu nebude ve zdivu obsažená a tím dodatečně vyplněný vrt, třeba i maltou , nemůže způsobovat jakýsi přenosový můstek. Jistě mi rozumíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,mam dům ve svahu, k domu se jde po schodech, pod kterými.se vybudoval sklípek. Vnější stěna byla jen 30 cm, vrtali jsme díry ve sklepě po 15 cm cca 2m výska a 3m délka.
Bohužel jsme někde provrtali zeď až do hlíny skrz asi IPU. Nyní cca 20 děr jsou mokré, jak asi prosakuje voda z hlíny.
Jak utěsnit tyto díry ?
Kde se snižuje strop z důvodů schodů, zateplili jsme strop polystyrenem a okolo schodů jsme nalepili 3cm polystyren a nahodili, bohužel kolem polystyrenu se udělala plíseň. Co s tím ?
Odkopání z druhé strany není možne.

  • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268