Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chceme kupovat starší dům,ale jsou tam vlhké zdi. Dům je podřezaný cca 7cm nad úrovní podlahy a v řezu jsou nerezové plotny,přesto se objevila na zdech vlhkost do výšky asi 60-80cm.V jaké výšce nad zmíněným podřezáním bych měl aplikovat injektáž?
Děkuji za odpověď
Martin

Obrázek
 • Martin Elšík stáří dotazu 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments

Dobrý den. Tady je přesně vidět, že i když se použije bezesporu účinná metoda, tak kromě její značné invazivnosti ke stavbě a do jisté míry i vyšší ceně, nemusí být výsledek 100%ní. Důvody mohou být dva. Pochybení pracovníka realizační firmy anebo havarijní stav, např. drobný, ale neustálý únik z rozvodů vody ve zdivu. Proto zjistěte nejprve, jestli ve vlhkých zdech nejsou nějaké rozvody vody, topení a pod. U topení se tento problém rychle zjistí a to poklesem tlaku měřeného na kotli. Zkuste se nejprve pozeptat, jestli v těchto zdech není rozvedena voda, dále odhalte kraj naraženého plechu z obou stran stavebního dílce, abyste se přesvědčili, zda nerezové plechy protínají zdivo na celou tl. zdiva a zda jednotlivé desky na sebe navazují pevně spojenými zámky. Taky překontrolujte výšky naražených plechů, zda nemůže v některých místech docházet k přemostění vlhkosti. Až toto vše zkontrolujete, odepište mi k jakým zjištěním jste dospěli a určitě problém následně vyřešíme dle mého navrženého postupu pro injektáž zdiva AquaStop Cream. Ale nejprve potřebuji fotky zaražených plechů ve zdivu, jejich napojení a výšek, které sice popisujete, ale i výšek u vnitřního zdiva z obou stran vlhkých zdí. Pokud byly zaraženy plechy i v obvodovém zdivu, změřit výšku spáry protnuté plechy k výšce podlahy, ale i k venkovnímu terénu. Nejprve bych se chtěl dopátrat, proč tento stav vznikl. Prosím o detailnější fotodokumentaci. Dá se přikládat k další Vaši otázce, případně můžete fotografie poslat s komentářem na email [email protected]
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

 • You must to post comments

Dobrý den,děkuji Vám za odpověď. Všechno detailně zjistím, nafotím a ozvu se Vám.
M

 • Martin Elšík odpovězeno 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments

Dobrý den, dnes jsem zjistil, že ve zdech nejsou žádné rozvody vody ani topení. Obnažil jsem kousek zdiva a přikládám k tomu foto. Pokud budete potřebovat ještě nějaké detailnější informace k řešení tohoto problému, ptejte se.
Děkuji moc za Vaši ochotu.
Martin

 • Martin Elšík odpovězeno 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments

Dobrý den. Zašlete mi ještě fotografii v místě, kde je nejvyšší mapa. V tomto místě odstraňte omítku ve výšce nerezových desek. Na tomto místě mi nafoťte detail spoje desek a to z jedné i druhé strany a pokud možno stejného spoje(ů) zámku.
S přátelským pozdravem
JS

 • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268