Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chceme koupit tenhle dům. Vypadá to, že to má základy – smíšené/kamené (nejsem si 100% jistý do jaké hloubky ty základu můžou být). Dům cca. 50. roky.
SZ stená pri kachlích vypadá vlhká.
Doporučovali by ste sanaci základů/kamenného/smíšeného zdiva a jakým způsobem? Kolik to finančéne vyjde? Děkuji.

Obrázek
  • David stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Pokud jsou omítky na zdivu vizuálně vlhké, je nutné tento stav řešit/neoddalovat. Pokud vyloučíme havarijní stavy, např. únik vody z rozvodů, které by mohly být zasekané ve zdivu, únik z rozvodu topení a úniky z odpadů, což si myslím, že ve Vašem případě nebude příčina vlhkého zdiva, ale jen raději na tyto možné příčiny upozorňuji, je samozřejmě dobré neodkládat odvlhčení zdiva vytvořením dodatečné izolace a zhotovením dalších sanačních opatření. Pokud je příčinou vzlínající vlhkost, nebo přesněji řečeno dožilost či absence vodorovné hydroizolace pro zamezení vzlínající vlhkosti, je potřeba tuto izolaci dodatečně zhotovit novou. K vytvoření dodatečné hydroizolace v příčném řezu zdiva se používá mechanická či chemická podřezávka. Mechanické podřezávky zdiva domů mají svoji nespornou účinnost, ale jsou razantní/invazivní ke stavbě a mají také prostorová omezení. Chemická podřezávka, kde se zhotoví např. krémová injektáž zdiva AquStop Cream, dosahuje také spolehlivé účinnosti i dlouhodobé životnosti, samozřejmě za předpokladu, že se vše provede dle všech doporučení výrobce, ale to platí i pro mechanické metody, vlastně to platí pro všechny technologické postupy ve stavebnictví a nejen tam. Na otázku “jakým způsobem a za kolik” Vám nemůžu jednoznačně odpovědět, jelikož jste mi ve vašem dotazu zadali obecné a tím nedostatečné informace. Nejprve by bylo dobré, pokud byste chtěli řešit odvlhčení zdiva naším Systémem AquaStop Cream, pročíst si důkladně naše webové stránky, kde je značné množství informací jako je návod, kalkulačka pro výpočet spotřeby, tato internetová poradna, kde najdete dle vyhledávacích štítků (štítky jsou na pravé straně Poradny a jsou tématicky přiřazované k dotazům) dotazy a tím i odpovědi na otázky, které byste potřebovali znát, dále instruktážní videa a pod. Na našich webových stránkách je opravdu obrovská technická podpora pro zhotovitele. Tím chci vysvětlit i pro případné další tazatele, že otázky musejí být konkretizovány. Děkuji za pochopení.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268