Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, zaujal mne tento způsob odvlhčení zdiva, jelikož se s tímto problémem potýkám. Mám na Vás dotaz: bude mít vnitřní injektáž smysl, když mám vnitřní podlahu cca.o půl metru pod úrovní terénu? Obvod vnější zdi je odkopaný a vysypaný kameny = ne moc dobře přístupný pro vnější injektáž. Předem děkuji za odpověď. Jan Duška

  • Duška stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Duška. Za předpokladu, že obvodové zdivo, které zamýšlíte u podlahy izolovat pro zamezení vzlínající vlhkosti není odděleno svislou vnější izolací od přilehlého kameniva, minimálně od úrovně terénu pod úroveň podlahy, je zhotovení dodatečné izolace ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti samo o sobě nevhodné, respektive nedostačující sanační řešení. Co je platné, že vznikne plně funkční clona u podlahy ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti, když z bočního směru se Vám bude infiltrovat do zdiva vlhkost z přilehlého zásypu, byť je to kamenivo, nad vzniklou izolační clonu. Tento zásyp kamenivem má pravděpodobně sloužit k odvětrání podúrovňového zdiva, ale asi Vás nepotěším, tento způsob není ve většině případech vhodný a zejména funkční. Toto řešení je většinou kontraproduktivní. V těchto místech vzniká ideální drenážní sběrná vrstva zejména pro povrchovou, ale i v některých případech nejen pro povrchovou vodu. Voda sice rychleji steče touto vrstvou, ale na dně výkopu se zarazí a může vzniknout u obvodového podúrovňového zdiva dokonce sloupec vody. V případě odkopu, by měla být zhotovena vnější svislá izolace a na dně výkopu funkční drenážní těleso pro odvod vody. Pokud tento výkop a následné vyplnění výkopu kamenivem není takto řešeno, nejenže k žádnému odsychání zdiva nedochází, ale naopak se stav okolo obvodového zdiva ještě zhoršuje. Tyto neodizolované a zejména neodvodněné zásypy kamenivem okolo domů podúrovňového obvodového zdiva jsou velmi nevhodné sanační řešení! Doporučoval bych kamenivo odebrat, zhotovit dostatečně hluboký výkop až na základovou spáru či desku (pakliže není dostatečně hluboký), zhotovit kvalitní svislou hydroizolaci (např. hydroizolační hmotou AquaStop Bitumen 2K), dle nutnosti., tj. dle tloušťky zdiva, zateplení tohoto podúrovňového zdiva extrudovaným polystyrénem, případně zhotovit drenážní odvod vody na dně výkopu a následně tento výkop buď zpětně zasypat kamenivem nebo lépe zeminou (u zásypu zeminou si myslím, že nebude nutné u Vás drenážní odvod vody na dně výkopu budovat, vzhledem k malé hloubce založení stavby). Předpokládám, že tento půdorys domu není podsklepen. Z vnitřní nebo venkovní strany obvodového zdiva zhotovit u podlahy injektáž zdiva systémem AquaStop Cream pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti. Tím se nebude moci vlhkost dostávat do obvodového zdiva od základu (injektáž zdiva), ale ani z bočního směru (svislá vnější izolace). Jinak injektáž můžete samozřejmě zhotovit i z venkovní strany stavebního dílce, ale šíře výkopu by musela být dostatečná pro manipulaci pro vrtání (délka vrtáku dle tloušťky zdiva, vrtačka a pracovník). Většinou se v těchto případech zhotovuje injektáž z vnitřní strany z důvodu, že u provedení injektáže z venkovní strany, by se musel výkop zhotovit v šířce větší, než je pro výše vyjmenované sanační práce nutné. Provedení injektáže systémem AquaStop Cream z vnitřní nebo z venkovní strany stavebního dílce nemá vliv na požadovaný výsledek.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268