Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
ve verandě mám vlhkost (viz obrázek), zejména v zimních měsících. Zeď je cihlová 30 cm, podlaha v jednom rohu je 10 cm nad terénem, ve druhém 40 cm nad terénem, nepodsklepená. Chtěl bych vlhkost odstranit chemickou injektáží. Otvory budu dělat z venku. Měly by být pod úrovní, v úrovni nebo nad úrovní podlahy? Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Vojtěch S.

Obrázek
  • Vojtěch Stahl stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Ve Vašem případě je odpověď jednoznačná. Tím, že tato místnost je nepodsklepená, bylo by pochybením, kdybyste horizontální injektážní linii zhotovil pod úrovní podlahy. Docházelo by velmi pravděpodobně k přemostění vlhkosti z podkladových vrstev, které jsou pod vodorovnou hydroizolací podlahy, a to nad zhotovenou injektáž, zejména v místech s větším výškovým rozdílem. Tím, že navrtání zdiva budete provádět z venkovní strany obvodové zdi, je nutné si spolehlivě přenést výšku vnitřní podlahy, tj. její nulku, jelikož je terén níže a je v nakloněné rovině vůči vnitřní podlaze. Pak ve výšce nulky, anebo ve výšce max. do 50 mm nad nulou podlahy, zhotovíte z venkovní strany injektáž. Byla by škoda injektážní linii zhotovovat ještě výše, než doporučuji v předchozí větě, ale rozhodně nezhotovovat níže! Ještě bych Vás raději upozornil na možný tepelný most u podlahy a tím rosný bod na povrchu omítek v místnosti u podlahy, který může působit u tak slabé obvodové zdi se stykem s podlahou. Chemická podřezávka, ale i mechanická podřezávka, řeší zavlhání zdiva z příčiny kapilárně vzlínající vlhkosti.
Je taky možné, že se ve Vašem případě jedná o příčinu vzniklých map na omítce z důvodu vzlínající vlhkosti, ale i v kombinaci s nedostatečnou tloušťkou zdiva. Zavlhlé zdivo má o to větší tepelnou vodivost a tím ještě rychleji a snadněji prochladává. Takže bych zvážil, zda po provedené injektáži toto slabé zdivo nezateplit – fasádní polystyrén, fasádní vata anebo termoizolační omítka. Termoizolační omítka je v některých případech vhodnější z důvodu, že nemusíte zateplovat celou výšku (plochu) obvodové stěny, ale pouze problematická místa vzniklých tepelných mostů. Termoizolační omítka, kterou můžete omítat jak v interiéru tak v exteriéru, plnohodnotněji nahradí sanační omítku.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Budu dělat na domku novou omítku, takže chci předtím udělat chemickou injektáž a verandu zateplit fasádním polystyrénem 10 cm. Snad tato kombinace vlhkost odstraní.
S pozdravem
Vojtěch S.

  • Vojtěch Stahl odpovězeno 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268