Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, pane Schwarzi,
zaujal mě Vámi proklamovaný výrobek na odstranění vlhkosti ze zdí.
V současné době jsme objevili se ženou plíseň za vestavěnou skříní (která je u zdi, jež je současně obvodovou zdí), a přemýšlíme, jak se jí co nejrychleji a nejefektivněji zbavit.
Budeme rádi za každý tip, případně Vaši pomoc.
Děkuji.
S pozdravem
Ivan H.

  • You must to post comments

Dobrý den.
Potřebuji od Vás pár informací. V jakém podlaží se Váš byt (místnost) nachází? Jak je objektu starý a případně, kdy prošel nějakou rekonstrukcí? O jaký druh zdiva a tloušťku zdiva se jedná v místě vestavěné skříně? Vyskytuje se tento problém i v jiných místech Vašich obytných prostorách?

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den přeji,
jedná se o rodinný zděný dům, dostavěl se někdy v roce 1990 tuším.
Bydlíme v přízemí, přesnou tloušťku zdiva Vám mohu změřit, jakmile dorazím domů, ale řekl bych minimálně těch 25 cm. Plíseň se tvoří odspodu, nikoliv po celé délce stěny, dům se tuším před několika lety (cca 5-6 lety) zateploval. V jiných místech problém není, pouze u této stěny (severozápadní strana).
Předem děkuji.
S pozdravem
Ivan H

  • You must to post comments

Dobrý den.
Myslím, že již mám dostatek informací pro odpověď. Možná tušíte, kam mé dotazy směřovaly. Vznik plísní na omítkách ve Vašem případě by mohl být zapříčiněn ze dvou možných důvodů. Buď by obvodové zdivo bylo nedostatečně zateplené anebo se jedná o pronikající kapilárně vzlínající vlhkost z podzákladí objektu do nadzemní části obvodového zdiva. V případě, že by zdivo bylo dostatečně zatepleno, což předpokládám dle Vašich informací za samozřejmost, je vznik rosného bodu, chladného místa, nepravděpodobný. V případě, že zdivo promrzá, prochladává, tak na povrchu omítek, kde ještě nepůsobí dostatečné proudění vzduchu a v prostorách je temperováno, vzniká ideální prostředí pro vznik a život plísní. Ve Vašem případě ale zdivo máte zateplené a tak si nemyslím, že by vznikala na povrchu omítek kondenzace vzdušné vlhkosti. Samozřejmě i nevhodným užíváním se vzdušná vlhkost může nadměrně zvyšovat v obytných prostorách a to při nedostatečném větrání, vyprodukování značné vzdušné vlhkosti, např. sušením prádla ve vnitřních prostorách, vařením, kdy vniká velké množství odpařujících se vodních par bez odsávání do exteriéru, velký počet osob na malou užitkovou plochu, a samozřejmě ještě intenzivněji v jejich kombinacích. Vzhledem k Vašim poskytnutým informacím si myslím, že toto není příčinou vzniku plísní za vestavěnou skříní. Je možné, že již při založení stavby došlo k drobným pochyběním při izolatérských pracích a to může být dle mého názoru dnešní příčina. Také musíme již brát na zřetel ten fakt, že stavba , byť se zdá relativně ještě ne stará, její stáří je cca 29 let, a méně kvalitní hydroizolace v tomto časovém horizontu dožívají, tj. přestávají být plně funkční. Není vyloučeno, že toto zavlhání již probíhá na vícero místech Vašeho obvodového a možná i vnitřního zdiva, ale tím, že omítky nejsou na ostatních plochám takto uzavřeny pro proudění vzduchu a procentuální vlhkost ve zdivu může být opravdu jen mírně nadlimitní, nikde jinde se problém neprojevuje. Závěr: Dle mého posouzení, na základě Vašich informací a mých dedukcí a snad i zkušeností, si myslím, že by bylo vhodné vestavnou skříň zdemontovat po dobu sanace vlhkého zdiva, zhotovit dodatečnou izolaci pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti např. naším Systémem AquaStop Cream a zhotovit nové omítky, nejlépe sanační, do výšky 500 mm nad horní okraj poškozených omítek. Po vyschnutí můžete vestavnou skříň namontovat zpět.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Hezký den, pane Schwarzi,
děkuji za erudovanou odpověď, beru Váš názor na vědomí, a velmi si vážím Vašich komplexních znalostí.
V případě dalších kroků v této věci se na Vás velmi rád obrátím už s konkrétní objednávkou (ať už produktu, či služby).
S pozdravem a přáním pohodového vstupu do roku 2019,
Ivan H

  • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268