Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, začala se nám tvořit plíseň a vlhké mapy v technické místnosti která je pod z části pod úrovní terénu. Pomohla by krémová injektáž tento problém vyřešit? Děkuji za odpověď posílám foto. F. Net.

  • You must to post comments

Dobrý den. V případě, že byste provedl injektáž Systémem AquaStop Cream u podlahy obvodového zdiva technické místnosti, bude vlhkost, která vzlíná od základů, zastavena. Ale místnost je částečně pod úrovní terénu, dle Vašeho popisu. Pakliže venkovní svislá hydroizolace je již nefunkční anebo je chybějící, velmi pravděpodobně k úplnému odvlhčení zdiva nedojde, byť injektážní bariéra vzniklá u podlahy zamezí působení kapilárně vzlínající vlhkosti odspodu/tj. od základů. Injektáž u podlahy ale nezamezí dotaci vlhkosti z bočního směru, tj. v rozdílové výšce injektáže do výšky terénu a zdivo bude i nadále dotované zemní vlhkostí z bočního směru. Pokud ale lze odkopem zhotovit venkovní svislou hydroizolaci v kombinaci s injektážní linií u podlahy, bude problém zavlhání podúrovňového zdiva technické místnosti spolehlivě vyřešen. U zdiva nad úrovní terénu tento problém nevzniká a u zdiva vnitřního, byť pod úrovní terénu v suterénní místnosti, kde jsou z obou stran dvě místnosti s výškově stejnými podlahami, taktéž k přemostění vlhkosti docházet nemůže. Tato obecná pravidla výšek pro dodatečné vodorovné hydroizolace platí nejen pro injektáže, ale i pro všechny mechanické metody.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den, děkuji moc za odpověď svislá izolace je udělaná teď nově ale jen z jedne strany. Tak ještě odkopu další stěnu a uděláme novou svislou hydroizolaci a injektáž. Moc vám děkuji za odpověď

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268