Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

aplikoval jsem aquastop cream a následně jsem to zaházel maltou s přísadou AquaSan porosity, dál mám v plánu využít pytlovaný sanační štuk.

ale nevím čím to před aplikací štuku napenetrovat? ( jde mi hlavně o vrchní část stěny kde je stará omítka)

díky.

  • Radim Štrobl stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Tam, kde byla naházená omítka AquaSan Porosity, tj. ve spodních částech zdiva, a kde je proto nutné použít sanační štuk, žádnou penetraci nepoužívejte. Do pytlovaného štuku ale nepřidávejte tekutou přísadu AquaSan Porosity. Penetrace do omítek a pro lepší přilnavost štukové vrstvy k jádrové omítce obsahují akryláty/disperze, a ty do značné míry snižují paropropustnost/prodyšnost sanační omítky a to není samozřejmě žádoucí. Po zaomítnutí plochy zdiva jádrovou sanační omítkou není dobré nechat povrch přeschnout. Vždy se lépe spojí sanační štuk se sanační omítkou, když povrch jádrové omítky je sice už dostatečně pevný, ale ne přeschlý. Pokud ale povrch už bude suchý, postačí povrch zvlhčit vodou a to zednickou štětkou a na tento zvlhčený povrch se nanese první vrstva sanačního štuku. Tímto způsobem se docílí spolehlivé přilnavosti štukové vrstvy k podkladu, tj. vrstvě jádrové omítky. V místech, kde již není sanační omítka, tam můžete použít penetrace běžně prodávané v každých stavebninách pro zvýšení přilnavosti štukové vrstvy k ponechané staré omítce, ale předpokládám, že omítka je pevná a bude povrchově oškrábaná a očištěná od malby, a ještě lépe i od původního štuku. Na odstranění malby a staré štukové vrstvy je vhodné použít pilkový škrabák. Např. tento:

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268