Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň, uvažujem o svojpomocnej injektáži muriva z plnej tehly cca 55 cm hrubého v prvej várke o dĺžke cca 10 metrov, v ďalšej časti sa asi nejedná o vzlínajúcu vlhkosť, lebo tam nie sú mokré mapy, ale sa tvorí pleseň v horných rohoch. Chcem sa informovať: Prečo priemer vrtov má byť 140mm a osová vzdialenosť 100mm, keďže niekde píšu o priemere 120mm a osovej vzdialenosti 120mm? Keďže vŕtam do malty s osovou vzdialenosťou 100mm nedôjde k narušeniu statiky? Aké sú záruky a trvanlivosť injektáže, teda koľko rokov to vydrží? Aký je rozdiel medzi AquaStop Cream® a Dryzone, lebo cenový rozdiel je dosť veľký(či Dryzone je o toľko kvalitnejšie)? Vopred ďakujem S pozdravom Vladislav Bučko

  • Vladislav Bučko stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Bučko. Ano, ta první etapa sanace vlhkého zdiva je vhodná pro zhotovení krémové injektáže k vytvoření dodatečné izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu. Ta druhá etapa odstranění tvořících se plísní není velmi pravděpodobně z důvodu vzlínající vlhkosti, ale vzniku tepelných mostů (nejchladnějších míst konstrukce obvodového zdiva, které bývají nejčastěji v rozích místností, v místech např. nadokenních překladů, špalet oken atd. Tam by to vyřešilo zateplení domu z venkovní strany a nebo omítnutí thermoizolační omítky z vnitřní strany v tloušťce nejméně 30 mm a dostatečné ploše v místech tvořících se plísní. Budu Vám odpovídat dle Vašeho pořadí položených otázek. 1. Co píše konkurence na své výrobky není podstatné. Pokud pro injektáž použijete náš výrobek AquaStop Cream, je vhodné dodržet náš technologický postup. Je vždy lepší o něco zvětšit průměr vrtů a osové vzdálenosti vrtů zkrátit. Výsledek je spolehlivější. Na základě dlouhodobých aplikací je to na stovkách staveb úspěšně vyzkoušené, nikoliv jen v laboratořích, kterými to samozřejmě na začátku začíná. 2. Injektáž zdiva v těchto průměrech a osových vzdálenostech vrtů se správně nazývá mikroinjektáž, což se v odborných publikacích takto uvádí. Je to nejšetrnější metoda pro vytvoření dodatečné vodorovné, ale v některých případech svislé izolace proti vzlínající vlhkosti ve zdivu bez narušení statiky. Tyto práce nepodléhají ani stavebnímu povolení právě z výše uvedených důvodů. 3. Životnost vzniklé hydroizolace je minimálně 25 let a více dle místních podmínek. 4. Cena výrobků je závislá na mnoha faktorech. Výroba v západní Evropě s dražší pracovní silou, doprava, značka atd. Nicméně ne vždy dražší výrobek musí být kvalitnější. To ale určitě vidíte i v jiných oblastech. Nebudu v žádném případě jakkoliv znevažovat konkurenci, ale náš výrobek musel projít složitou schvalovací administrativou, laboratorními zkouškami, cetrifikací ve Státní zkušebně v Praze, výrobek musí splňovat veškeré normy ČR pro tuto technologii, které vůbec nejsou méněcenné než normy zahraniční, spíš naopak, a v neposlední řadě dohledem výroby. Takže závěr si musíte vyhodnotit sám.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268