Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi
  • Cebecauer stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 10 měsíců dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Schwarzi,
setkal jsem se s názorem, že aplikace přípravku Aquasalt stop významně prodlužuje dobu prosychání omítky a tím tedy i nutnou technologickou pauzu mezi zhotovovením omítky a „vymalováním“ místnosti. Můžete, prosím, uvést toto na pravou míru? Děkuji za odpověď i za Vaši dosavadní aktivitu v této velmi prospěšné poradně.

  • Aquasalt stop - prosychání omítky odpovězeno 10 měsíců dní
  • last edited 10 měsíců dní
  • You must to post comments

Dobrý den
Není pravda, že přípravek AquaSalt Stop prodlužuje dobu vysycháním omítek. Je to z důvodu, že tento nátěr, který se provádí ve dvou vrstvách se aplikuje pod sanační omítku. Pokusím se to však vysvětlit přesněji a uvedu tuto záležitost na pravou míru. AquaSalt Stop je čirá kapalina, která se aplikuje na očištěné zdivo nátěrem, anebo postřikem, ve dvou vrstvách. AquaSalt Stop je nízkoviskózní kapalina, která proniká do určité hloubky zdiva. To znamená, že při běžné poréznosti/ nasákavosti zdiva a „neošizeného“ nátěru pronikne do hloubky až 20 mm. Následně se přemění v křemičitý gel. Tím se póry zúží natolik, že vlhkost obsažená ve zdivu v kapalné formě je separovaná od povrchu, tím i od aplikovaných nových omítek. Co je ale důležité, že voda/ zbytková vlhkost ve zdivu se i nadále může odpařovat přes tuto vrstvu/ protisolnou bariéru a to ve skupenstvím plynném, tj. v podobě páry. Zdivo se pro difundování vodních par neuzavře! Na páry se ale minerály/ sole navázat nemohou a to je podstata protisolné bariéry. Zdivo postupně vysychá nejen přes protisolnou bariéru, ale i přes prodyšnou vrstvu sanační omítky. Pokud bychom se bavili o zpomalování vysychání, mohlo by to být pouze u samotného zdiva, ale je otázka o kolik by se rychlost zpomalila, když víme, že páry difundovat i přes nátěr AquaSalt Stop mohou. Rychlost vysychání zdiva se může částečně zpomalit, ale toto zpomalení vysychání zbytkové vlhkosti ze zdiva není v protikladu se sanační záměrem. Myslím si, že v předchozí větách jsem dostatečně vysvětlil princip protisolné bariéry. Váš dotaz byl ale na rychlost vysychání nových omítek. Po provedeném nátěru AquaSalt Stop nejsou nové omítky v přímém styku s vlhkým podkladem zdiva, ale paropropustnost sanační omítky tento nátěr snížit samozřejmě nemůže, jelikož je nátěr proveden pod sanační omítkou a nikoli na ní.
Závěr: sanační omítka je při svém vysychání a vyzrávání ochráněna před přímím působením zbytkové vlhkosti obsažené ve zdivu a tím případnou kontaminací solemi a rychlost vysychání omítek tím nemůže být zpomalená. Technologická pauze od dokončení omítacích prací po zahájení malířských prací se podnátěre AquaSalt Stop neprodlužuje.
Děkuji za Vaše pochvalná slova k mé poradenské činnosti.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268