Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

provedl jsem injektáž na zhruba 30 bm dlouhé cihelné zdi (tl. v průměru 40 cm a vrtal jsem do průběžné spáry) Vaším krémem, akorát si nejsem jistý, zda jsem všechny vrty vyplnil na 100%, protože tlak z tlakovací pumpy mi nešel moc dobře odhadnout (někdy mi krém předběhl vyplňovací tyč, někdy jsem měl pocit, že je tam málo). Chci se zeptat, zda můžu pro jistotu, až se krém nasákne do zdiva vrty odšpuntovat a nainjektovat znovu? Po jak dlouhé době bych to mohl od 1. injektáže provést a bude to mít účinek? Od injektáže je to 2 dny a na zdi, která je odhalená bez omítky nejsou vidět u špuntů kruhové šíření izolace. Za jak dlouho by se to mělo projevit? Děkuji za odpovědi.

  • Aleš Kovář stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Vycházel bych z jednoduché úvahy. Pokud jste si v naší elektronické kalkulačce zadal všechny parametry správně, u Vašeho druhu zdiva výpočet spotřeby většinou souhlasí s provedenou injektáží, tj. se skutečnou spotřebou. Samozřejmě se mohou vyskytnout drobné odchylky. Drobnými odchylkami je myšlen nepatrný rozdíl vypočítané spotřeby k danému objemu injektážních prací. U zdiva v délce 30 metrů a tl. 400 mm může být tato odchylka max. do 1 litru, spíše odchylka navýšená. Ale také nemusí. Je to dáno, jak kvalitně byla zeď zděná a většinou to není ani tak dáno stářím, jak by se mohlo zdát, ale tím, do jaké míry byl zedník pečlivý s vyplňováním malty, zejména u zadních styčných spár. Ale naše kalkulačka je nastavena správně pro výpočet spotřeby a má nastavené ve výpočtu určité procento navýšení a tak se z tohoto výpočtu musí vycházet. Spotřebu jste si určitě spočítal před objednávkou, tak ji porovnejte se spotřebou realizace. Pokud Vám to souhlasí, injektáž jste provedl správně, respektive výplně, a nemusíte se obávat neúspěchu. Systém AquaStop Cream je nastaven i na drobné nedokonalosti při aplikaci a na ne zcela všechny příznivé okolnosti, např. i zdiva, která nemají průběžnou spáru, která je pro rovnoměrné šíření injektážního krému ideálním místem a tak je v těchto případech technologický postup naddimenzován. Samozřejmě v příznivém dopadu účinnosti. Ale nemůžeme hlásat, abyste vrty vyplnili bez určité obezřetnosti, to je jasné. Takže porovnejte vypočítanou spotřebu s reálnou a pokud byste zjistil, že je reálná spotřeba nižší než vypočítaná spotřeba, bylo by asi vhodné tu spotřebu dodržet a tím vrty doplnit. Ale tím, že ve vrtech ještě může být určité množství krému, bylo by dobré počkat na úplné vyprázdnění vrtů, to je ten přirozený a žádoucí úbytek injektážního krému, který se vsakuje do zdiva a pak ten případný nedostatek injektážního krému rozpočítat na počet vrtů a do každého vrtu malé množství doplnit. Jsem ale přesvědčen, že tomu tak není a že jste spotřebu dodržel. Pokud byste se přece jen vrty ještě rozhodl doplnit, můžete doplnění zhotovit do 2 měsíců od první provedené výplně a to přes aplikační trubičku, nikoliv přes gumovou kónickou koncovku. Tou se vrty případně dotlakovávají ještě týž den po provedeném plnění vrtů trubičkovým plnidlem. Dejte mi když tak vědět, k čemu jste došel.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Spotřeba mi právě moc nesedí, zbylo mi zhruba o 4 litry víc, než mělo. Chápu Vaši odpověď, ale zajímá mě hlavně, jestli to ničemu nevadí, když to pro jistotu nainjektuju znovu na 100% po 2 měsících? Bude se to mít kam vsát, když už byla injektáž jednou provedena? Krém po 2 měsících od první injektáže už bude 100% vsáknutý do zdiva, že ano? Radši bych injektáž udělal 2x, ať mám klid od souseda (nemáme dobré vztahy a musím to dělat z jeho pozemku, jistě chápete). Takže když to shrnu, udělal bych to podruhé stejně, vyplnil vrty na max, abych měl jistotu. Novou omítku bych dělal za další 2 měsíce (4 měsíce od 1. injektáže), to už by snad měla být zeď proschlá. Myslíte, že to tak mohu udělat a výsledek bude perfektní? Děkuji z odpověď.

  • Aleš Kovář odpovězeno 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
To je opravdu neobvyklé. Výpočet kalkulačky je většinou spolehlivý. Určité odchylky se v praxi mohou vyskytnout, to je jasné a vlastně i přirozené, ale Vám zbyly 4 litry krému. Asi je někde chyba. Tu já neznám, ale můžu se jen domnívat. Ale pokud jste si jistý, že jste do kalkulačky zadal všechny parametry správně a dodržel jste technologický potup pro náš systém, tak u Vašeho rozsahu prací by neměl vzniknout takovýto přebytek. A tak postupujte přesně tak, jak popisujete. Není to v žádném rozporu a výsledek musí být 100%ní. Třeba je to i zbytečné, ale injektážní krém Vám stejně zbyl a tak všechny již prázdné vrty rovnoměrně doplňte přebytkovým množstvím krému.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268