Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den chci se zeptat zda je nutné vlhkou omítku okopat?je pevná.Zdi jsou cihlové. Nebo stačí jen navrtavka ? děkuji za odpověď.Šonský

  • Šonsky jan stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Šonský.
Byla by značná škoda nevyužít tu nejbližší vodorovnou průběžnou spáru u podlahy do které se již dostanete vrtákem ve vodorovném vrtání. Bývá to spára, která se nachází už od 35 mm od podlahy, dle použité vrtačky, jelikož byste ztratil obrovskou výhodu rovnoměrného a tím naprosto spolehlivého šíření aktivních látek injektážního krému AquaStop Cream. Chápu Váš dotaz. Ve Vašem případě opravdu zatím není nutné omítky odstraňovat. Dle fotek se nejedná o nenávratně poškozenou omítku, “pouze zavlhlou”. Injektáž si ale můžete i přesto zhotovit do spáry mezi řadami cihel, aniž byste musel omítky odstranit. Úzkým majzlíkem si zhotovíte na obou koncích injektážní úsečky zdiva svislou úzkou drážku v omítce do výšky cca 120 mm od podlahy. Takto si snadno zlokalizujete vodorovné spáry. Tu nevhodnější spáru si propojíte stavební brnkačkou, provázkem a na omítce si tímto postupem zhotovíte rysku. Pak budete vrtat v místě rysky a vrták se spolehlivě zanoří do spáry, aniž ji uvidíte, ale rozhodně to poznáte. A to i s tolerancí několika milimetrů vychýlení vrtáku. Jen vrták navádějte vodorovně. Pokud byste vrtal bez lokalizace spáry přes cihly, injektážní emulze se bude dispergovat i v cihle také spolehlivě a to i bez aktivátoru, jelikož pálená i nepálená cihla je vysoce nasákavá pro vodu a tím i pro aktivní látky injektážního krému, ale pokud je cihelné zdivo již vázané, protínáte vrtem nejprve cihlu a následně zadní styčnou spáru. Tím protínáte dva různorodé materiály (i když výhodné), ale dispergace vznikajících clon je přece jen malinko “rozhozená”. Tím, že máme řešení, myslím si, že není důvod spáru nevyužít. Pokud vše provedete bezchybně, zdivo vyschne a tím začnou vysychat i omítky. Omítky ale mohou zůstat zabarveny v drobně odchylujících se odstínech, ale vlhkost to již nebude. Malba, kterou zhotovíte po vyschnutí omítek, povrch sjednotí.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268