Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den, v novostavbe rodinneho domu , vodari spravili zle vodovodny spoj, co sa zistilo az pri byvani, kedy v podlahe vytiekli hektolitre vody. Voda sa teraz drzi v podlahe domu, kedze nema kam uniknut – deka ma dvojitu izolaciu. Dom je zvonku zatepleny,  problem je, ze tehla/omietka ci uz vnutornych akoaj obvodovych murov, nasava tuto vodu, cim vznikaju doslova mokre steny. Vedeli by ste s tym pomoct? dakujem

  • You must to post comments

Dobrý večer pane Brngal. Tím, že se jedná o vlhkost způsobenou havarijní příčinou značného úniku z rozvodů vody, nikoliv nefunkčností hydroizolací, není třeba zhotovovat jakékoliv dodatečné hydroizolace, provádět jakékoliv bourací práce (nejedná se o kontaminaci stavby, tak jako se to stane např. po povodních či po havárii splaškové kanalizace a pod.), ale myslím, že toto je Vám jasné od samého začátku. Ve Vašem případě je potřeba intenzivně a co možná nejúčinněji vlhkost z konstrukce vysušit. Aktivně urychlit vysoušení zdiva můžete za použití kondenzačních vysoušečů, které se dají ve specializovaných půjčovnách zapůjčit anebo ještě intenzivněji a to metodou infračervených topných těles, také nazývaných topné infračervené panely, které se přistavují ke stěnám a tím se stěny zahřívají a vlhkost se rychleji ze zdiva odpařuje. V tomto případě je potřeba častěji větrat, anebo současně použít kondenzační vysoušeče, aby se v místnostech vzdušná vlhkost nezačala nadměrně zvyšovat. Takto se celý proces vysoušení postižené konstrukce domu urychluje. Při provozu kondenzačních vysoušečů je potřeba mít veškeré otvory v místnosti uzavřené (zejména okna). Metoda infračervených vysoušečů v kombinaci s kondenzačními vysoušeči je vysoce intenzivní, efektivní a tím určitě nejrychlejší. Z podlah se vlhkost velmi obtížně odstraňuje. Vlhkost z podlahy se přes zdi postupně sama odvětrává, v některých případech i přes jejich prodyšný povrch. V případě, že se ve skladbě podlahy dá docílit proudění vzduchu, bývá to např. v případě uložené tepelné či zvukové izolace v mezivrství skladby podlahy, pak lze přes otvory v podlahách za pomoci vysokotlakého proudění vzduchu urychlit vysychání naakumulované vody (ne však je u většiny skladby vrstev podlahy toto reálné) a v kombinaci s aktivním vysoušením zdiva, dle výše uvedených možností, bude postižená konstrukce stavby nejrychleji vysušená tak, jak to asi nejrychleji jde. V obecné rovině by se také dalo říci, že zvýšením teploty temperováním, zvýšením proudění vzduchu např. ventilátory a častým větráním v postižených místnostech se vysychání stavby urychluje.
Nic jiného se poradit nedá.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268