Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dobrý den,zajímalo by mne, jak je to ohledně odizolování podlahy.Když odizoluji ijenktáží zdi nebude se voda vsakovat podlahou?jelikož je už zřejmě nefunkční izolace.A určitě zatím nemám v plánu bourat podlahu.Tak jestli máte i na toto řešení

  • K. Kamenik stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den. Se zemní vlhkostí a kapilárně vzlínající vlhkostí pronikající do spodní stavby je to vždy snazší a méně nákladné řešení než řešení příčiny pronikání tlakové vody do objektu. Co se týče toho prvního dotazu, toho se opravdu obávat nemusíte. Proto jsem Vám chtěl tak trochu úvodem nastínit rozdíl zemní vlhkostí a tlakovou vodou. Tím, že zhotovíte dodatečnou vodorovnou izolaci zdiva Systémem AquaStop Cream pro zamezení vzlínající vlhkosti, vlhkost v stávajících podlahách se nezvýší. Je to tím, že i teď je zdivo, ale i podlaha neustále zatěžována zemní vlhkostí pod domem, která se může snižovat a zvyšovat zejména množstvím úhrnů dešťových srážek. Po přerušení vzlínající vlhkosti ve zdivu po provedené injektáži se pod podlahami vlhkost nemůže zvýšit. Samostatné téma je zhotovení nových izolací podlah, ale mezi zhotovením injektáže a izolací podlah může být technologická pauza, kterou si Vy sám naplánujete, pakliže to bude jednou zapotřebí. Tyto dvě etapy (izolace) se sice doplňují, ale nejsou na sobě závislé. Samozřejmě ideální stav by byl takový, že byste sanace vlhkého zdiva a izolaci podlah provedl současně. Ale jak jsem podotkl, výše zmíněná obava není opodstatněná.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel
TRUMF sanace s.r.o.
Specialista na Sanace vlhkého zdiva

  • You must to post comments
0
0

Dobry den. Děkuji za vaši odpověď. Jen ještě dotaz. Nebylo by mozne provést injektaz pod úrovní podlahy když není izolovana-zrejme doslouzila.Nebo by stačilo stávající podlahu izolovat ipou nebo tekutou lepenkou a pote polozit treba dlažba a pak provést inj.nad úrovní podlahy . Děkuji

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den pane Kameníku. Injektáž vlhkého zdiva rozhodně nedoporučuji zhotovit pod neodizolovanou podlahu. Nepodsklepená podlaha v 1NP ( v přízemí ) Vašeho domu a její dožilá vodorovná izolace proti vlhkosti bude velmi pravděpodobně vykazovat vlhkost. Tím, že byste zhotovil linii vrtů pod touto podlahou, izolace vzniklá ve zdivu Systémem AquaStop Cream pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti sice bude funkční (samozřejmě ve Vašem případě se tato injektáž, tedy vrty, dá zhotovit pod stávající podlahou pouze z venkovní strany), ale bude docházet z vnitřní strany k tzv. přemostění vlhkosti nad vzniklou hydrofobní clonu pod úrovní podlahy. Samozřejmě, pokud můžete (výškově) navršovat stávající betonovou podlahu, tak tuto stávající podlahu můžete použít jako podkladový beton, na kterém zhotovíte novou hydroizolační vanu, která bude nejen natavena na vodorovnou plochu, ale i na zdivo (svislé konstrukce) cca 50-100 mm přes linii vrtů zhotovených v maximální výšce 100 mm nad stávajícím betonem a jeho izolací. Tato výška linie vrtů 100 mm nad stávající podlahou je maximální výška , nikoliv určující. Toto si zákazníci občas pletou. Naštěstí výška 100 mm nad podlahou je pořád v normě, ale většinou je výhodnější výšku linií vrtů zhotovit co nejblíže k podlaze, ve Vašem případě ke stávající podlaze, na které budete zhotovovat novou hydroizolační vanu a pak další skladbu. Injektáž ve Vašem případě musí být zhotovena na zdivo bez omítek, abyste pak mohl vytáhnout tzv. vanu přes linii vrtů na zdivo bez omítek, které natřete penetrací určenou pro dané modifikované pásy a jejich natavení a tím se tyto dvě izolace (izolace vzniklá ve zdivu, ale i na povrchu zdiva pro zamezení vlhkosti Systémem AquaStop Cream, a izolace podlahy, budou doplňovat).

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel
TRUMF sanace s.r.o.
Váš specialista na Sanace a Izolace

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Reklamní místo pro sanační firmy. Info na tel. 731 565 565

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Nákupní košík

Systém AquaStop Cream – Generální partner pro TÝDEN AKADEMIE VĚD ČR

tyden akademie ved

K dnešnímu dni evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započítávaný osobní odběry.


Z každé objednávky ukládáme 10 Kč na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
381.670 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
7.045 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

kalkulacka spotreby aquastopcream

Vodorovné řezy pro bezchybné navrtáníÍ OBVODOVÉHO ZDIVA

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

zidka

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268