Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň, zdá sa, že som úspešne aplikoval vašu krémovú injektáž (objednávka z 12.2.2017) na problém s vlhkosťou v mojom RD, ktorý je asi 4 roky starý. Išlo o zbytkovú vlhkosť (mierne zavlhnutie stien) pochádzajúcu ešte z čias stavby, nakoľko časť prízemia je na zvýšenom základe, čiže medzi základovou doskou a podlahou je cca 70 cm štrkový násyp, pričom hydroizolácia sa nachádza naspodu. Do tohto štrkového násypu sa ešte pred uzavretím strechy dostalo väčšie množstvo zrážkovej vody, ktorá po uzavretí stavby vyrážala cez steny v interiéri. Pred injektážou som objekt vysúšal pomocou odvlhčovača, čo do značnej miery pomohlo, ale z časových dôvodov som už potreboval vyriešiť problém definitívne. Injektáž som vykonával zvnútra, nakoľko steny sú zvonka zateplené. Od injektáže prebehol už viac ako mesiac. Chcel by som sa poradiť, ako pokračovať s obnovou omietok. Skladba steny je Ytong, stavebné lepidlo na sieťke, sadrová stierka, maľovka. Staré poškodené stierky som súvisle odstránil (do výšky cca 50 cm pás od podlahy). Na lepidle je vidno výkvety solí. Vzhľadom na to, že všetky steny sú zvnútra stierkované, použitie sanačnej omietky sa mi javí nevhodné (rozdielna ). Môj zámer je nasledovný:
1. Aplikovať protisolný náter (AquaSalt Stop).
2. Opätovne prestierkovať steny tenkovrstvovou sadrovou stierkou (Rigips Rimano 0-3).

Je tento môj zámer podľa vás v poriadku?
Ďakujem za skorú odpoveď.

  • Juraj Kubičina stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Dle Vašeho popisu průběhu událostí a popisu Vaší nemovitosti jsem dostal myslím dost informací, abych Vám mohl odpovědět na Vaše dvě otázky. Nejprve k protisolnému nátěru naším výrobkem AquaSalt Stop. Určitě bych doporučil použít AquaSalt Stop dle našeho technologického postupu. 2 x nátěr s jednodenní technologickou pauzou atd. Vše najdete v technickém listě, který je ke stažení na našem webu. Vzniklá protisolná bariéra pod finální tenkovrstvou stěrkou vytvoří paropropustnou vrstvu, nikoliv hydroizolační, kdy soli obsažené ve zbytkové vlhkosti nemohou proniknout skrz tuto barieru,ale zbytková vlhkost v podobě páry ano. Na páru, respektive molekuly páry, se soli nedokážou navázat. Jen si nejsem zcela jist, zda sádrová interiérová stěrka Rigips Rimano je ideální pro úpravu zasaženého zdiva. Sádra, která je hlavní složkou Vámi použité stěrky je vysoce hydroskopická a tím se nedoporučuje pro použití v oblasti sanace vlhkého zdiva. Na druhou stranu je mi jasné, že potřebujete sjednotit povrchy co to zrnitosti, tloušťky povrchové úpravy a samozřejmě zejména stejného materiálu. Přece jen bych však doporučil ve spodní části, kde jste sádrové stěrky odstranil, použít sanační štuk, který by v případě, že by měl zrno viditelné na povrchu, po vyzrání, např. před malbou, strhnout tuto zrnitost smirkem. To může zhotovit před malbou malíř. vzhledem k tomu, že zdivo, kde jste použil pro vytvoření dodatečné izolace proti vlhkosti náš systém, je Ytong, tak jsou výsledky našeho Systému Aquastop Cream vysoce spolehlivé. Tím, že zdivo vyschne a zároveň by byla zhotvena protisolná bariéra, transport vlhkosti bude přerušen, nemůže z výše uvedených důvodů docházet k transferu solí na povrchy omítek.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268