Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
dům byl již injektovaný před cca 20 lety, zdi vypadjí suché. Budu dům zateplovat, tak jsem ze zvědavosti sundal odvětravaci lišty a pod nimi jsou nezahozené díry průměru cca 25mm ve vzdálenostech cca 12cm.
Chtěl jsem se zeptat, zda má smysl injektáž obnovovat …využít k tomu již navrtaných děr?

  • Michal Janků stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Tím, že původní vrty byly zhotoveny o průměru 25 mm, byla určitě provedena injektáž pod náklonem ke svislé rovině, respektive bylo provedeno navrtání zdiva, a jako injektážní výplň byla použita hydrofobní kapalina. Pro krémovou injektáž není výhodné vrty dělat pod náklonem, a tak využití těchto vrtů pro krémovou injektáž nedoporučuji. Pokud byste chtěl dodatečnou hydroizolaci zdiva pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti zhotovit opakovaně, je nutné vrty zhotovit kolmo na svislou rovinu zdiva, tj, vodorovně. To by v praxi znamenalo, že byste rozteče původních vrtů mohl zachovat, ale vrták při vrtání navést vodorovně, aby se vytvořila spolehlivější (a tím pojistná) bariéra pro zamezení vzlínající vlhkosti. V případě, že by bylo Vaše zdivo vyzděné z cihel, nezávisle na tom, kde byla původní injektáž provedena, byste využil vodorovnou průběžnou spáru ve vhodné výšce, jiného průměru vrtů, roztečí vrtů a dalších technologických doporučení pro náš Systém AquaStop Cream. Jelikož máte v plánu zateplit fasádu, doporučuji takto postupovat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268