Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
mám dům s dvojitými zdmi. Již jsem si zde pročetl postupy při injektáži dvojitých zdí a nejraději bych se přiklonil k injektáži každé zdi zvlášť. Přečetl jsem si i výhody injektáže ve vodorovné spáře. Problém je z vnitřní části. Jednak čerstvě zrekonstruováno,jednak odhalit spáru pod perlinkou bude obtížně opravitelné. (nitě polezou všude:)) Ale hlavně tudy vedou trubky topení. Mám tedy dotaz: Byl by velký problém nevrtat ve spáře, když nebudu jedním vrtem procházet skrz celou zeď tedy cihlou, spárou a cihlou, Ale budu vrtat jen do necelé hloubky jedné cihly a cca každý čtvrtý vrt půjde jen spárou?
Díky Řepka

  • Tomáš Řepka stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Řepko. Není to zásadní problém, jen je to nevyužití nabízené výhody, tj. té zmiňované spáry, ale Vašemu důvodu a postupu rozumím. Jen možná poslední takové “přesvědčování” pro Vaše případné přehodnocení postupu. To, že je v omítce perlinka není problém. Řezným kotoučem byste si zhotovil dva souběžné svislé řezy ve vzdálenosti od sebe do 10 mm v přijatelné výšce a následně byste odstranil omítku mezi svislými řezy, samozřejmě za předpokladu, že tyto svislé drážky nebudou v místech trubek topení,jak popisujete, případně elektroinstalace a pod. Při provádění svislého řezu byste použil průmyslový vysavač. Tím, že omítka bude říznutá včetně perlinky, nebude docházet při odsekávání omítky mezi řezy k potrhání omítky a třepení perlinky. No, zvažte. Pokud tento způsob lokalizace spáry není přípustný a možný, postupujte dle Vašeho návrhu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268