Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

chystáme se na provedení odvlhčení zdí dle vašeho, velmi pěkně a srozumitelně provedeného, návodu. Jen mi neustále vrtá hlavou otázka, jestli tímto opatřením nebude docházet k větší degradaci zdiva, které zůstane “pod čarou”, pod aplikací injektážního krému. Dosud voda vzlíná, a ze stěn ji, do jisté míry, vysouší slunce, vzduch, teplo v domě aj. Všechna tato voda teď ale zůstane “zašpuntovaná” ….
Děkuji
P.Novotný

  • P.Novotný stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý pane Novotný. Te je princip každé izolace, že pod izolací proti vodě nebo vzlínající vlhkosti vždy zůstává vlhké prostředí. Samozřejmě je diametrální rozdíl mezi tlakovou vodou a klasickou kapilárně vzlínající vlhkostí. Tlaková voda má většinou ,,snahu ,, někam proniknout, najít si cestu pro průtok. U klasické vzlínající vlhkosti je to jinak. Vlhkost se v případě nezaizolované stavby infiltruje ze zavlhlého prostředí podloží domu. Infiltrace vlhkosti do stavebních nezaizolovaných částí objektu je závislá na množství srážkových úhrnů. Jednoduše řečeno, když je rok nebo období se srážkami slabšími, tak i zdivo (případně nezaizolované podlahy) spodní stavby vykazuje nižší procentuální zavlhnutí a samozřejmě naopak. Takže toto se opravdu nedá ovlivnit, pakliže byste dle situace, kterou plně neznám, ještě nezvolil další sanační opatření pro snížení vlhkosti pod vzniklou dodatečnou izolací, např. pod domem snížit vlhkost systémem Iglů (tvarovky) – provětrávané a zároveň izolované podlahy u nepodsklepeného půdorysu domu, snížením dotace vlhkosti z bočního směru odkopem a zhotovením provětrávané nebo izolační nové svislé izolace podúrovňového zdiva, zhotovením sanační omítek, zhotovením provětrávaného keramického obkladu na soklové části domu (keramický obklad je kladen do lištových rastrů s mezerou mezi obkladem a zdivem a jednotlivé obklady jsou pouze tzv. kladeny na sraz. apod.) Ale primární je vždy odstranit příčinu a to je ve vašem případě velmi pravděpodobně klasická kapilárně vzlínající vlhkost. Ještě na závěr bych podotkl, že vzlínající vlhkost nemá tendenci po zhotovení izolační clony např. u podlahy 1 NP se více tlačit do vzniklé vodorovné izolace ve zdivu, jelikož jak jsem se již zmínil, se nejedná o tlakovou vodu. Vlhkost se neustále relativně rovnoměrně infiltruje všemi směry a tak se do určité míry vlhkost pod zhotovenou clonou zásadně nezvyšuje. Příklad je také naše ukázková zídka. Její vlhkost od clony nahoru se odstranila, ale vlhkost pod clonou se zásadně nemění a to i v této extrémní zkoušce

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Urgentní poradenská linka 731 565 565
Když je naše profese koníčkem

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268