Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň, chcel by som na môj dom použiť túto technológiu pretože sa objavuje vlhkosť od podlahy na stenách. Prvá otázka je, že ak spravím injektáž, koľko treba počkať, aby som mohol nadviazať na miesto kde bude aplikovaná s ďalšou izoláciou?? Chcem vybrať dlážkovicu hranoly aj škvárobetón (ktorý ževraj plynuje) a chcem tam dať protiradónovú ipu, ktorú budem zatavovať s horákom a na ňu polystyrén a železobetón. Či to teplo bude mať na to nejaký účinok, alebo to mám aplikovať až potom?? Podlaha je nad terénom, mohol by som to robiť poprípade zvonku. A druhá otázka, ak by sa po aplikácií v budúcnosti objavila na nejakom mieste znovu vlhkosť, má to význam dať ešte raz AquaStop Cream na to isté miesto, alebo to treba aplikovať inam či zvoliť inú technológiu?? Ďakujem, P. Petho

  • P. Petho stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Petho. Rozumím. Nemusíte se obávat, že by při tavení hydroizolačních pásů hořákem (předpokládám, že budete zhotovovat tzv. hydroizolační vanu, tj. vodorovnou vrstvu na podlaze a pak tuto hydroizolaci vytáhnete přes linii injektáže na svislé konstrukci) to znehodnotí vzniklou hydroizolační clonu vzniklou po aplikaci injektáže. Určitě bych ale hořákem v místech krémové injektáže nahříval (tavil) pouze lepenku, kterou bych pak přitlačil na penetrovanou svislou konstrukci. Ta injektáž z venkovní strany není nutná. Postupoval bych v tomto pořadí. Nejprve zhotovit dodatečnou hydroizolační clonu proti vzlínající vlhkosti a pak tzv. hydroizolační vanu. Nepředpokládám, že v případě dodržení našeho technologického postupu sanace vlhkého zdiva by se měla vlhkost opětovně objevovat. Ale odpovím Vám. Místo, kde by teoreticky krémová injektáž nezafungovala, je toto místo možné kdykoliv opětovně zainjektovat třeba, jak jste se zmínil, z druhé strany stavebního dílce. Samozřejmě můžete kombinovat různé technologie pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu s krémovou injektáží. Např. mechanické technologie. Rozhodně bych ale nekombinoval krémovou injektáž s jiným druhem injektáže.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268