Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Libor stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den,
odpovídám na Váš dotaz ohledně příslušenství injektážní pistole nabízené v našem e-shopu pro kbelíkové balení, pro aplikaci injektážního krému AquaStop Cream. Pokud máte na mysli gumovou kónickou koncovku, která je sice standardní součástí aplikačního setu injektážní tlakové pumpy, ale je nicméně skutečně potřeba pouze u velmi malé tloušťky zdiva, tam kde trubička je zasunuta na malou hloubku (např. 50 mm tl. ytong). Tuto kónickou koncovku k injektážní pistoli Univerzál s trubičkou 600 mm nedodáváme. Pokud máte zdivo o tl. 600 mm, kónickou koncovku (a tudíž tzv. dotlakování výplně vrtu) pro správné provedení systému AquaStop Cream určitě nepotřebujete. U zdiva s kavernami či místy zdiva nevyplněnými maltou, a to bývá v některých případech i u zdiva cihelného, které je považováno za homogennější zdivo, než je zdivo smíšené či kamenné, bylo by pak ale při použití kónické koncovky a jejím maximálním přitěsnění k ústí vrtu (přitlačením) určité riziko vzniku nadlimitní spotřeby, která sice není nic proti ničenu, ale rozhodně není nutná a je to rozhodně nevýhoda pro “peněženku” spotřebitele.
Mgr. Ludmila Schwarzová
Informační servis prodeje
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den. Může se použít po aplikaci krémem normální červený písek když se přidá do malty váš aplikátor. Dékuji.

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268