Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, rád bych si provedl vaším Auqa stop creamem izolaci cihlových zdí šířka 60 cm. Zároveň budu provádět výměnu podlahových betonů. Jde mi o napojení podlahové izolace na zdi, skladba bude beton lepenka polystyren anhydryd. Vnitřní podlaha je cca 40 cm nad venkovním terénem. Mám takový dotaz jak by jste se díval na to kdybych provedl pod beton zásyp stěrkem cca 20cm a odvětrání této vrstvy mimo dům. Díky Beran.

  • Beran stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Berane. Můj názor je, že toto odvětrávání pod podlahou je v celku dobrý způsob snížení vlhkosti v podloží objektu. Tím, že pamatujete i na zateplení podlahy je to v naprostém pořádku. Účinnější odvětrávací systém jsou tvarovky IGLÚ významně zjednodušující výstavbu meziprostoru mezi zemí a vnitřní podlahou. Vytvoření celoplošné dutiny je základním prvkem metody izolace proti vlhkosti a protiradonové izolace domů (objektů) pomocí provětrání, jejichž tradice sahá hluboko do historie starého Říma. Dutina dokonale odděluje stavbu od podloží a vytváří meziprostor, v němž se vlhkost v podobě vodní páry spojí s proudícím vzduchem a je odváděna mimo objekt.Plastové tvarovky ztraceného bednění IGLÚ se skládají vedle sebe v předem zvoleném směru a rychle vytvářejí samonosnou pochozí plochu. Plocha se zalije betonovou směsí, čímž se vytvoří velmi ekonomicky meziprostor mezi podložím a vrchní vrstvou podlahy.Do dutého meziprostoru se podle návrhu zavedou odvětrávací komínky, jejichž vyústění respektuje princip komínového efektu. Celoplošná dutina pod podlahou je největší kontaktní plocha domu se zemí, proto je dokonalé odvedení vlhkosti z těchto míst zvlášť důležité. Funkční hydroizolace minimalizuje náklady na dodatečné opravy poruch stavby vzniklé vzlínající vodou a zajišťuje tak dlouhodobou kvalitu stavby. I u tohoto systému je nutné také pamatovat na zateplovací vrstvu. Štěrkem přeci jen nedocílíte takového odvětrávacího efektu, jako je tomu u výše popsaného sytému. Nicméně, tím, že na podkladový beton, který zhotovíte na štěrkovou vrstvu, přijde hydroizolace s vytažením přes linii vrtů ve zdivu zhotovených v těsné blízkosti nad hydroizolací, zhotovíte systémem AquaStop Cream dodatečnou hydroizolační clonu pro trvalé zmezení kapilárně vzlínající vlhkosti ve zdivu.Tyto dvě izolace proti vlhkosti se budou navzájem doplňovat. Obě varianty jsou v podstatě v pořádku. Vždy se ale musí zhotovit i ta vodorovná izolace ve zdivu např. naším systémem AquaStop Cream v těsné blízkosti nad izolací podlahy. Jinak ty výškové podmínky jsou výhodné pro Váš záměr.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268