Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, doporučujete vrták o průměru 14 mm, ale já mám dlouhý vrták 18 a 20 mm. Mohu je použít také? Akorát, že bude větší spotřeba krému.
a pokud si mohu půjčit vaši tlakovou pumpu, musím si pro ni osobně přijet, nebo ji pošlete Top transem i s kbelíkama.
Děkuji Jiří Brauner z Brna

  • You must to post comments

Dobrý den pane Braunere. Myslíte určitě průměry vrtáků, které máte k dispozici. Použití vrtáku o průměru 20 mm by bylo opravdu moc naddimenzované. Daly by se sice zvětšit/vzdálit v přímé úměře osové vzdálenosti vrtů, tím by se dorovnala námi doporučená spotřeba na 1 m2 příčného řezu zdiva, ale nebude to dle našeho doporučeného postup, který má své důvody. Myslím si, že vrták v průměru 18 mm je už přijatelný a tak tento vrták můžete použít. Osové vzdálenosti bych doporučil při použití vrtáku 18 mm navrtat po 120 – 130 mm, i když ani tato zvětšená vzdálenost mezi vrty není v přímé úměře v porovnání poměru provedeného vrtu vrtákem o průměru 14 mm a osových vzdálenostech 100 mm, ale přesto bych doporučil provedení popsané. Výraz naddimenzování u použití většího vrtáku u Systému AquaStop Cream má v konečném důsledku pozitivní dopad, na rozdíl od např. naddimenzované nálože, tam by to mohlo mít naopak fatální dopad, ale u naddimenzování u Systému AquaStop Cream to není pozitivní pouze pro Vaši peněženku a výsledek už není kam více posouvat. Omlouvám se za toto přirovnání, ale mnou provozovaná poradna je psaná zejména pro koncové zhotovitele/spotřebitele a tak občas používám příměrů a výrazů, které by se určitě nedaly použít v odborných článcích a knihách v naší oblasti, ale jsou myslím výstižné a srozumitelné pro naprostou většinu našich čtenářů této poradny. Injektážní zařízení si lze bezplatně zapůjčit dle těchto podmínek, viz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/akce-zapujceni-injektazniho-zarizeni-zdarma/, případně je od Vás můžeme po dokončení injektážních prací odkoupit za těchto podmínek, viz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vykoupime-injektazni-pumpu-zpet/

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268