Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den,chtel bych se zeptat,mam pod jednou mistnosti mokry sklep ktery je cihlovy a v zemi. Muzu nainjektazovat sklep pod urovni stropu aby mi nesla vlhkost do betonove podlahy a zdi i kdyz je cca 1m pod urovni zeminy,dekuji.

  • Martin stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že je ve Vašem dotaze velmi málo informací, odpovím Vám ve dvou technických rovinách. První odpověď: jedná se o obvodovou zeď, která je od úrovně podlahy suterénní místnosti do výšky 1 metru pod úrovní terénu. Pokud chcete zhotovit dodatečnou vodorovnou hydroizolaci v příčném řezu zdiva pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti a předmětem odvlhčení zdiva není ta rozdílová podúrovňová výška, je řešení vcelku snadné. V první spáře nad úrovní terénu zhotovíte do cihelného zdiva ve spáře krémovou injektáž dle našeho doporučeného technologického postupu pro Systém AquaStop Cream. Od úrovně terénu, tj. od místa linie injektáže zdivo vyschne. Ten výškový rozdíl od podlahy do výšky injektáže bude bez svislé a vodorovné hydroizolace i nadále zavlhlý, ale od terénu již bude zdivo suché. Tímto jednoduchým sanačním opatřením se Váš problém spolehlivě vyřeší. Druhá odpověď: pokud je ale situace ta, že je to sklep, který je vystavěný hluboko pod úrovní terénu, tzn. že máte strop sklepa ještě 1 metr pod úrovní terénu, je sanační opatření složitější. Injektáž pod stropem sice vlhkost, která vzlíná se zastaví, ale pokud je od stropu ještě 1 m zdivo pod úrovní terénu, bude z bočního směru zdivo, a tím i stropní konstrukce, nadále dotována vlhkostí z bočního směru, tj. z neodizolované přilehlé zeminy. Samozřejmě bez svislé vnější hydroizolace bude nadále dotované vlhkostí i zdivo od podlahy suterénu do výšky injektáže. Pokud by bylo možné zhotovit odkopem svislou hydroizolaci alespoň do hloubky injektáže s dostatečným překrytím, injektáž pod stropem by dávala smysl. Nejspolehlivějším, respektive definitivním a plnohodnotným řešením by bylo zhotovit odkopem svislou vnější hydroizolaci od terénu až pod podlahu sklepní místnosti (nejlépe až na základovou spáru) a v tomto případě by se udělala injektáž u podlahy sklepa a tím by obvodové zdivo vyschlo již od podlahy suterénu, ale toto je velmi pravděpodobně pro Vás nereálné a proto byl Váš dotaz cílen na výšku injektáže pod stropem. Posílám Vám ještě odkaz na dotaz, kde vysvětluji postupy u třech modelových příkladů. Můžete si je pročíst a třeba Vám pomohou při rozhodování. Odkaz zde: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/odvlhceni-zdiva-podsklepeneho-domu
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268