Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, postavil jsem garáž do výšky cca 140 cm je ze ztraceného bednění a zbytek Je postaven z porfixu. Kolem jedné strany garáže je do výšky cca 120 cm je o zeď opřená zemina a na ní zámková Dlažba. Na ztraceném bednění pouze nopová fólie. Zeď samozřejmě vlhne. Vyřeší Váš výrobek můj problém? Viz foto. Děkuji za odpověď

Obrázek
  • Jiří Dohnal stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Na první fotografii je evidentní už i vzhledem ke spodní hranici okraje mapy, která je vcelku vysoko nad podlahou (nezačíná od podlahy), že dochází k dotaci vlhkosti z boku. Velmi pravděpodobně je tedy nesprávně provedená svislá hydroizolace a krémová injektáž by nemusela být nutná, jelikož příčina zavlhání není pravděpodobně od základu, ale z bočního směru vnější strany obvodového zdiva. Druhá fotografie tento můj názor nevyvrací. Vlhkost je transportována ze štěrkového lože a možná i zeminy do omítkové stěrky, která absorbuje vlhkost, a ta následně vyvzlínává do dané výšky. V tomto případě je nutností dostatečně vytáhnout nopovou fólii nad povrch štěrkového lože. To provedete např. napojením stávající nopové fólie s novým pásem nopové fólie, respektive překrytím vyššího pásu přes pás, který je nedostatečně vytažený. Když toto provedete je pravděpodobné, že vlhkostní mapa by měla svou intenzitu ztrácet až do úplného vymizení. Samozřejmě i s dostatečnou hloubkou vložené nopové fólie. To ale z fotografií nelze posoudit, ale myslím, že toto si sám dokážete vyhodnotit. Ještě doporučuji horní okraj nop. fólie zalištovat, aby se za ni nedostávaly nečistoty a zejména za ní nezatékalo. Injektáž bych prováděl v případě, že po nápravě svislé hydroizolace by mapy nemizely, ale toto vyhodnoťte až za několik měsíců od provedení opravy svislé hydroizolace.

S přátelským pozdravem
Jiří Švorc – Schwarz ml.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268