Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,pane Schwarci, prosím, dokázal byste odborným odhadem zjistit příčinu vlhké zdi viz foto? Jedná se o RD,vnitřní stěnu v přízemí, v místě průsaku vody by neměla být žádná trubka. Možný průsaku přes dráty z rozvodu elektřiny pan elektrikář téměř vyloučil. Nic neprobíjí a všechny zásuvky fungují. Skvrna se dá vysušit, ale pokud se vysoušeč na noc vypne, zase se objeví vlhkost. Druhá strana stěny je suchá.
Velice Vám dekuji
Jaroslava Fialová

  • Jaroslava Fialová stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den paní Fialová.
Je divné, respektive cosi napovídajícího, že okraje mapy, skvrny v horní části zdi, která je pod stropem, jsou rezavé. Příčinu vzlínající vlhkosti můžeme vyloučit, to je jasné. Rezavé kraje skvrny také napovídají, že se nejedná o byť drobný únik vody z rozvodů (také píšete, že tam žádné nejsou) a i souhlasím s panem elektrikářem, že tyto mapy nesouvisí s elektroinstalací. Co nám tedy zbývá za možné příčiny? Ty pravděpodobnější jsou v podstatě dvě. Únik splaškové vody z odpadu dalšího podlaží anebo druhá příčina, zatékající voda při deštích do komínového průduchu/odkouření, kondenzace z odkouření ve zdivu (nejméně pravděpodobné), apod., pokud v těchto místech vůbec nějaký je. Já bych měl na Vás také dotaz. Fotografie je trochu nekvalitní. Co je to za otvor na horním okraji středové plochou mapy. Další korespondence probíhá tak, že se přihlásíte svým přihlašovacím emailem k mé odpovědi.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den, před týdnem jsem našla mokré místo cca 5cm velký v rohu místnosti. Máme podlahové topení, ale tlak je v pořádku a nic nenasvědčuje tomu, že by to bylo prasklé topení. Z druhé strany zdi je sprchový kout, který netesnil. Vše jsme vysušili, zatmelili, ale flek i po týdnu vyfoukavani stále nokne (nezvetsuje se).

  • You must to post comments

Dobrý den.
Pokud jste příčinu odstranili, je jen otázka času, kdy začne vlhká mapka vysychat. Jeden týden od nápravy je opravdu krátký doba na jakýkoli závěr. Je třeba si také uvědomit, že může být značně zamokřena i betonová podlaha zejména pod sprchovou vanou a tak Vaše snaha o urychlení vysychání mokré mapy je sice napomáhající, ale vlhkost vysušujete pouze z povrchu zdi a z jedné strany této zdi. Vyčkejte ještě jeden, dva týdny, a pokud se současný stav pozvolna nezačne lepšit, je třeba se zaměřit i na další možné příčiny. Pokud zatěsnění sprchového koutu, respektive vaničky k obkladům problém nevyřeší, je třeba se zaměřit na odpad. Únik vody z rozvodů vody téměř vylučuji. Mapa by se v tomto případě neustále zvětšovala. Únik vody z odpadu by byl pouze při sprchování a to pak může způsobovat setrvalý stav. Samozřejmě v přímé závislosti na četnosti a době sprchování. Přeji Vám vše dobré do nového roku 2024.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268