Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Schwarzi

prosím dokázal by jste mi odborně poradit podle fotek, co je příčinou vleků(vlhkosti ) ?

Jedná  se o starou hospodářskou budovu  70 let starou(zřejmě pod ní nebyla žádné nebo nekvalitní izolace. Loni jsme ji kompletně otloukli a zbavili staré omítky(stejně již opadávala sama) a provedli nové omítky.

Letos na jaře za začaly na nové omítce objevovat skvrny a  mapy. Protože budeme koncem měsíce července zateplovat rodinný dům a chtěli jsme pak tuto budovu nechat zhotovit do stejné barvy, tak chceme sjednat ještě pokud to bude nějakou nápravu.

Líbí se nám Váš systém  krémovou injektáž, kdybychom ji chtěli použít, v jaké výšce musíme navrtávat otvory a  jaké použít materiály?

Děkuji a přeji hezký den.

  • You must to post comments

Dobrý den.
I kdyby byla vodorovná hydroizolace sebekvalitnější, vzhledem ke stáří budovy nemůže být původní hydroizolace funkční. Před zateplovacími pracemi je nutné zhotovit tzv. podřezávku zdiva. Tím, že jsou omítky rok staré a vykazují značnou vlhkost, je nesporné, že zdivo je velmi vlhké a to z nejpravděpodobnější příčiny, již zmíněné dožilosti původní hydroizolace. Z přiložených fotografií je vidět, že podezdívka je kamenná. V místech, kde začíná omítka, předpokládám, že bude již cihelné zdivo a tím první přechodová spára a první řada cihel. Pokud tomu tak je, bude to velká výhoda a to pro mechanickou či chemickou podřezávku, např. naším Systémem AquaStop Cream. Výška pro zhotovení dodatečné vodorovné hydroizolace ve zdivu je ve Vašem případě daná. Výška dodatečné vodorovné hydroizolace je platná jak pro mechanickou tak i chemickou podřezávku. Pokud je dům nepodsklepený, výška injektáže musí být provedena nad podlahou. Pokud byste dodatečnou hydroizolaci ve zdivu zhotovili pod podlahou, mohlo by docházet k přemostění vlhkosti ze zásypu, který je pod podlahou nad nově zhotovenou bariérou pro zamezení vzlínající vlhkosti. Ještě poslední postřeh a možná rada. Na fotografii je vidět dešťový svod. Pro jistotu nechte zhotovit revizi/kamerový průzkum dešťové kanalizace, která by i v případě nějaké netěsnosti či poškození, určitě zásadně nemohla způsobit současný stav vlhkých obvodových zdí, ale případný únik z dešťové kanalizace u domu určitě není pro stavbu žádoucí.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268