Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
rozhodl jsem se využít Váš systém k odvlhčení zdiva.
Mám pískovcovou podezdívku cca 40 cm nad povrchem. Na této podezdívce je stará nefunkční lepenková izolace a na ni cihlová zeď při zkušebním vrtu ve spáře s izolací jsem se v domě dostal 4,5 cm nad podlahu. Níž vrtat nemohu (není spára) a o spáru víc se dostanu min 11,5 cm nad úroveň
podlahy a bojím se vlhnutí těsně u podlahy. Prosím o radu v jaké výšce vrtat.
Děkuji

  • Michal Vališ stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Máte pravdu, že vrtat ještě o spáru výše ve výšce cca. 11,5 cm nad podlahou je už nadlimitní povolenou výškou a tím nevhodné. Takže tím, že se nabízí pouze ta první, nazveme ji přechodová průběžná spára, která je výškově vyhovující, doporučuji vrtat do této spáry, byť je tam stará izolace. Injektážní krém a jeho následná dispergace si snadno zhydrofobizuje maltové vodorovné lože, byť je tam vložená stará izolace. Ta bude ležet na pískovcové podezdívce a na této izolaci se na maltovou vrstvu (loži) založilo cihelné zdivo. Ve Vašem případě Vám doporučuji tuto spáru využít pro zhotovení linie vrtů a následnou injektáž Systémem AquaStop Cream, ač je vždy vhodnější použít spáru nejlépe pod touto původní izolací, ale ta ve Vašem případě už není. Je ještě jedna možnost, a to snížit vrty pod cihelné zdivo, tj. do již pískovcového zdiva, ale nebylo by to účinnější řešení, i když byste se tímto snížením dostal ještě blíž k podlaze a zároveň byste se vyhnul původní izolaci, ale šíření krému AquaStop Cream je přece jen spolehlivější v průběžné spáře. Po zvážení pro a proti je mé stanovisko jednoznačné. Určitě použijte tu první přechodovou spáru mezi podezdívkou a cihelným zdivem.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268