Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň,
je možné miešať sanačnú omietku s prísadou Aquasan Porosity vrtuľou (prípadne pri malých otáčkach) namiesto odporúčanej miešačky?
Potrebujem zamiešať iba niekoľko vedier a nemám miešačku.
Ďakujem.

  • You must to post comments

Dobrý den. Rozumím přesně Vaší otázce. V klasické stavební míchačce doporučujeme dobu mísení všech složek a tím doporučených poměrů cca 8 min. Vy ale potřebujete maltu AquaSan Porosity míchat ručním míchadlem, pravděpodobně vrtačkou s upnutým spirálovým míchadlem. I když otáčky snížíte na minimum, stejně je míchání v kbelíku či kalfasu rychlejší. A tím se mění doporučený čas, jako v klasické stavební míchačce. Nicméně nemusíte mít obavy, že nezvládnete namíchat tímto způsobem maltu do správné konzistence a dostatečného provzdušnění směsi. Při rychlejším míchání dochází k rychlejšímu promísení a provzdušňování, to je samozřejmé. U ručních míchadel se čas zkracuje, samozřejmě se nedá přesně určit čas, jelikož se dají otáčky měnit, ale bývá to zpravidla okolo 4 min. Nicméně to poznáte sám, kdy je malta dostatečně promíchaná a provzdušněná. Malta mícháním nabývá na objemu a vzniká větší odpor. jednoduše, mění svojí konzistenci. Až budete vidět, že malta již nemá tendenci nabývat na svém objemu a má zcela jinou konzistenci než na počátku mísení, již maltu nemíchejte. V tomto momentě malta dosáhla svého max. provzdušnění a delší doba mísení již nedává žádný smysl. Po ukončení mísení si zednickou lžící vyzkoušejte jakou má malta konzistenci a pokud při mísení přidáte správné množství vody, což je ale běžná praxe při mísení všech matl, stavebních lepidel a betonů, a ucítíte dostatečnou hustotu a řekl bych až vláčnost maltové směsi, zkuste tuto již namíchanou maltovou směs nahodit na zeď. Pokud Vám malta nebude ze zdiva padat, je vše v pořádku. Doba míchání se řídí dle otáček míchadla, ale vůbec nemusíte mít strach, že maltu AquaSan Porosity bez stavební míchačky nedokážete ručním míchadlem namíchat do správné a funkční konzistence. Velmi rychle při míchání ručním míchadlem poznáte, kdy malta dosáhla svého objemového maxima a míchání tím ukončíte. Samozřejmá je nutnost přizpůsobit poměry všech složek dle objemu nádoby, ve které budete maltu míchat. Ukázka z TV pořadu, nejen jakou má mít malta konzistenci pro nahazování. Reportáž zde: https://www.youtube.com/watch?v=u79K-gSITgw
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Ďakujem za odpoveď ohľadom miešania vrtulí a tiež za zaslanie prostriedkov – AquaSan Porosity, AquaSalt Stop a AquaStop Cream.

Ešte jedna otázka:

Maľovanie haseným vápnom

Vyhovuje použitie haseného vápna na vybielenie hotovej sanačnej omietky?

Ďakujem za odpoveď.

  • You must to post comments

Dobrý den. Ano, na omítku můžete použít vápenný nátěr. Je všeobecně známé, že hašené vápno, respektive použité jako nátěr v interiéru je velmi prodyšný, ale není v obytných prostorách dostatečně otěruvzdorný. Což v obytných prostorách není zrovna praktické. Na trhu jsou dnes vcelku levné barvy určené přímo na sanační omítky, ale přece jen tolik „nešpiní“, ale jsou vysoce paropropustné. Zde je odkaz na jednu z nich: https://www.balshop.cz/jub-jupol-classic-malirska-barva-15-l-25-kg/?gclid=CjwKCAjwxZqSBhAHEiwASr9n9KeN1C7HGyUuuYKkTIVXyZtwm1QwPCOuQo-Hr9S33Xb2NvGqlvUgCBoCRbYQAvD_BwE
Na vnější plochy, fasády, je výhodnější než vápenný nátěr, použít silikátovou barvu a to z důvodu vyšší odolnosti vůči povětrnostních vlivů.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268