Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Zdravim vas. Riesim odvlhcenie suterenu pod urovnou terenu: Vzlinajuca vlhkost 80% naseho pripadu. Tehlove murivo 65 cm hrube. Mam uz navrtane otvory v dvoch radoch 10 cm od seba ,ale v sklone 30 -35 stupnov – Teda nie vodorovne. Mozem este pouzit aquastop cream ? Cast som si sam nainjektoval polyuretanom AV-pur 100 .Mam aj k tomu cerpadlo. Teraz som sa dozvedel o vasom systeme. Dakujem za radu S pozdravom Tomas Kaiser

  • Tomas Kaiser stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Kaiser. Odpovím Vám asi takto. Pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti polyuretanová injektáž není spolehlivá, jako je tomu u krémové injektáže. Je to z důvodu úplně rozdílných vlastností a principů injektážních hmot. U cihelného zdiva tvrdím, že je ,,hřích“ nevyužít její průběžné spáry, která je vysoce savá, a tím clona pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti vzniká snadněji, rovnoměrněji a naprosto spolehlivě. Polyuretan také naše aplikační divize využívá, ale pro jiné příčiny sanace a to pro zastavení tlakové vody v jímkách, v podzemních garážích, tunelech, atd, kde vytéká v lokálních místech tlaková voda, tam je polyuretanová chemická injektáž bezkonkurenční svojí rozpínavostí, nazval jsem tuto vlastnost airbag princip, ale pro zamezení vzlínající vlhkosti to bohužel není ono. Polyuretan velmi spolehlivě zatěsní trhliny v betonových konstrukcí, ale svoji vysokou expanzí nemá možnost vyplnit póry a zejména kapiláry zdících materiálů. Z tisíce staveb a za léta praxe a nejen u naší firmy se mé toto tvrzení denně potvrzuje. V žádném případě nechci výrobky konkurence snižovat, ale na Váš účel a zdivo to není úplně to nejlepší řešení. Má poradna je někdy tvrdá svými postoji, ale za nimi si vždy budu stát, jelikož jsou podložené dlouhodobými aplikacemi a pozorováním jejich výsledků. Nechť mi výrobci polyuretanů prominou, to není kritika na jejich výrobky, ale pouze můj neotřesitelný názor na nevhodnost použití ve Vašem případě, tj. pro zamezení vzlínající vlhkosti. Jen bych na závěr chtěl ještě říci, že když si naši dlouhou poradnu pozorně pročtete, tak i náš výrobek AquaStop Cream v některých případech neprosazuji nebo i dokonce nedoporučuji, například právě, kde se má řešit (zastavit) tlaková voda. Materiály a technologie ve stavebnictví mají v některých případech svá rozdílná uplatnění, omezení a tak se podle mého svědomí a vědomí snažím lidem odpovídat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobry den pan Schwarz. Dakujem vam za promptnu odpoved – naozaj som nalomeny na ten aquastop…Len ja uz mam navrtane tie dva rady otvorov v sklone 30 stupnov -myslite ze by som tam mohol natlacit ten krem ? Robim to pre seba a som ochotny to natlacit do obydvoch radov otvorov ….Zafunguje mi to aj ked tam nie su tie diery vyvrtane kolmo na stenu? Dakujem S pozdravom z Bratislavy Tomas Kaiser

  • You must to post comments

Dobrý den pane Kaisere. Jsou dvě možnosti. Zdivo převrtat dle technologického postupu pro systém AquaStop Cream pro cihelné zdivo, ale nevím o jaký rozsah prací se jedná. Druhá varianta je, že již provedené otvory vyplníte silanovým krémem Aquastop Cream a tím, že je to ve dvouřadém provedení, a i když nejsou využity průběžné spáry, pořád výsledek bude spolehlivější. Je tu i ta možnost, polyuretanová injektáž, ale k tomu jsem se už vyjádřil. Ještě bych Vám chtěl ale přeci jen zdůraznit jednu zásadu, kterou předpokládám že víte, že pokud se dělá dodatečná vodorovná hydroizolace pro zamezení vzlínající vlhkosti u podúrovňového zdiva, je nutné, aby byla i funkční vnější, tzv. rubová svislá izolace podúrovňového zdiva. Jinak by docházelo k tzv. přemostění vlhkosti z bočního směru (z přilehlé zeminy) nad zhotovenou linii hydroizolace ve zdivu a tím by výsledek jakékoliv dodatečně zhotovené izolace u podlahy suterénu (byť funkční) byl bez požadovaného výsledku. Samozřejmě toto upozornění platí u obvodového zdiva. U vnitřního zdiva ( pokud nejsou rozdílné výškové úrovně podlah) přemostění vlhkosti nad zhotovenou linii izolace u podlahy suterénních prostor nehrozí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268