Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • You must to post comments

Dobrý den. Zhotovení dodatečné izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti v lokálním místě je všeobecně nevhodné. Můj postoj k těmto lokálním injektážím je ten, že by se mělo zdivo injektovat v celé své délce alespoň té dané jedné místnosti s případnou vertikální linií vrtů (stavební slangový výraz, ukončovací svislice, uzávěrka). Pokud ale zdivo má značnou délku v poměru k lokálnímu zavlhání (za předpokladu, že opravdu ostatní délka zdiva nevykazuje nadlimitní vlhkost), je možné zdivo lokálně injektovat. Ve Vašem případě doporučuji zhotovit injektáž proti vlhkosti v rohu, ale s dostatečným přesahem do stran, alespoň 1 m do každé strany od začínající vlhkosti v rohové části dvou zdí. V případě, že byste jednou zjistili, že roh sice vyschl, ale ostatní délky zdí začnou vykazovat vlhkost, není problém od posledního vrtu navázat injektáž pro celou délku zdiva. Injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream se dá zhotovovat v etapách i v horizontu několika let.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Prosím je třeba otlouct omítku před použitím Aquastop Cream i když omítka není celá vlhká- jen místy??

  • You must to post comments

Dobrý den.
Ponechaná omítka na zdivu průběh hydrofobizace po provedené injektáži negativně neovlivní. Pokud ale máte zdivo, např. cihelné, byla by značná škoda nevyužít vodorovné průběžné spáry pro zhotovení injektáže. Pokud Vaše omítka není předmětem sanace, ale zdivo je svým zděním kladené na vodorovné šáry, postupujete takto:
Na koncích délky zamýšlené injektážní linie zhotovte dvě svislé drážky. Mohou být velmi úzké, ale ve výšce, kde bude výška pro injektáž vhodná. Tím se Vám obnaží vodorovné spáry. Tu spáru, která bude výškově nejvýhodnější, propojte např. stavební brnkačkou a označte si ji ryskou na omítce. Při vrtání přes rysku do omítky ve vodorovném nastavení vrtačky a vrtáku se bez potíží ocitnete vrtem v měkčí spáře.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268