Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
Koupili jsme sto let starý dům. Kde je jeden roh vlhký, provedli jsme iglu větranou podlahu, ale pri dalších pracech jsme zjistili že zdivo není 50cm cihla, ale 20cm cihla pak 15cm kamení a prach(asi sut) a pak 15cm cihla. Lze použít a jak váš krém děkuji Michal

  • Michal stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Ano, určitě bude Systém AquaStop Cream ve Vašem druhu zdiva účinný, ale je tam ta zmiňovaná vysypaná mezera. Je ale otázka, čím je vyplněna. Toto může být určitá komplikace pro plnění injektážním krémem. Je možné postupovat takto: zhotovit jeden kontrolní vrt, třeba i ve větším průměru a použít např. tento endoskop viz. https://www.sunnysoft.cz/zbozi/169PCI-369/endoskop-inspekcni-vga-kamera-do-usb-c-s-led-prisvitem-kabel-2m-redukce-na-usb-pro-android-pc.html?source=googleps&utm_source=google&utm_medium=nakupy&utm_campaign=google_feed&gclid=EAIaIQobChMIsJ3p7LTr5AIVluJ3Ch2BzAw3EAQYAyABEgJfu_D_BwE. Případně ho máme k bezplatnému zapůjčení na naší provozovně.
Pokud bude mezera vysypána zhutněnou sutí, nevzniká žádný problém pro kvalitní výplň vrtu injektážním krémem na celou tloušťku dvojitého zdiva, včetně vyplněné mezery, kterou bude také pravděpodobně kapilárně vzlínat vlhkost, ale tím by se do tohoto zásypu také dispergovaly aktivní látky injektážního krému. Jde o to, aby se po provedeném navrtání zdiva, na celou tl. zdiva s malým pokrácením, vrt v místě mezery nezasypal dřív, než se zasune trubičkové plnidlo do zadní části hloubky vrtu. Je to potřeba vyzkoušet, tím myslím navrtání a zasunutí nějaké trubičky o max. průměru 10 mm, tak jako je průměr aplikační trubičky. Případně je možné zhotovit kontrolní otvor a hmatatelně prověřit stav mezery. Případně, kdyby mezera byla prázdná, dejte mi vědět a já Vám popíšu postup injektáže u dvojitého zdiva s nevysypanou mezerou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268