Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda má krémová injektáž přímou souvisloust s omezením prorůstání dřevomorky zdivem? Pokud vytvoříme vodorovnou clonu proti vzlínající vlhkosti, dojde tímto k přerušení vláken, kterými si houba doplňuje vodu? Máte s tímto nějakou zkušenost?

Předem děkuji za info.

Hezý den.

  • Petr stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Dřevomorka domácí napadá dřevěné konstrukce a prvky stavby, které jsou dlouhodobě ve vlhkém prostředí. Vlhké prostředí ve vnitřních prostorách budovy se vytváří havarijními stavy rozvodů vody a odpadů, zatékáním dešťové vody skrz opláštění budovy, působením zemní vlhkosti, hůře, spodní a tlakové vody z důvodu absence, nedostatečných a nefunkčních hydroizolací spodní stavby. V poslední řadě nesprávným užíváním. Poslední příčina v předešlé větě je méně významná pro výskyt dřevomorky, ale i tuto problematiku nelze podceňovat. A tím se dostávám k Vašemu dotazu. Pakliže spodní stavbu odvlhčíme novými hydroizolacemi a jiné zdroje vlhkosti v objektu nepůsobí, je jasné, že se životaschopnost dřevomorky snižuje.
V místě, kde se zhotoví Systémem AquaStop Cream hydrofobní bariéra ve zdivu proti vzlínající vlhkosti, přeruší se i v tomto místě vlákna dřevomorky. Nicméně neznám celkový stav Vašeho objektu a tak Vám nemůžu tvrdit, že dodatečně vytvořená vodorovná hydroizolace ve zdivu Vám zlikviduje životaschopnost dřevomorky i v jiných místech a to z výše uvedených dalších možných příčin. Jedno ale tvrdit můžu, že zhotovením jakékoliv potřebné a funkční hydroizolace spodní stavby se snižují možnosti vzniku a bujení dřevokazných hub a plísní. To zcela nesporně. Nicméně, pokud je v konstrukci Vašeho objektu „rozlezlá“ dřevomorka, doporučuji nejen zhotovit dodatečné hydroizolace, ale i přizvat specializovanou firmu na její likvidaci. Jedno bez druhého Vám nemůžu doporučit. Pořadí Vám ale doporučit můžu. Rozhodně by nebylo správné zadat firmě likvidaci dřevomorky a ponechat vlhkou stavbu bez nápravných opatření.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den, děkuji za vaši odpověď. Pro upřesnění, dřevomorka momentálně není aktivní, nicméně sklep, který se nachází pod zasaženou podlahou je velice vlhký, je zde studna a vyvedené drenáže, voda z nich zde odtéká do trativodu. Dům je starý, bez vodorovných izolací, nechceme situaci podcenit, proto hledáme nejvhodnější řešení včas.

  • You must to post comments

Dobrý den.
Ano, to je velmi rozumné.
JS

  • You must to post comments

Dobrý den prosím o informaci. Budu aplikovat injektáž do zdi 30 cm. Na videu ukazujete, že do takových slabších zdí stačí aplikovat zepředu přes gumu. Je tato guma součástí balení? Nebo je potřeba naplnit otvor zezadu přes trubičku? Ještě se zeptám na balení v tubě. Toto lze aplikovat pouze vymačkáním,nebo ktomu něco zapotřebí. Cenově vychází levněji než kartuše. Děkuji

  • You must to post comments

Dobrý den.
Gumová koncovka se přidává pouze k injektážní pumpě. Z dlouhodobého hlediska naší osvěty krémové injektáže a poskytování dostatečného množství informací, musím konstatovat, že gumová koncovka uřčená primárně pro případné dotlakování provedené výplně trubičkovým plnidlem, anebo pro plnění vrtů u menší tloušťky zdiva přes ústí otvorů, se většinou neprovádí a to nikoli z usnadnění své práce, ale z praktických důvodů. Trubičkovým plnidlem lze docílit dostatečné výplně vyvrtaných otvorů a případným dotlakováním vrtů injketážní emulzí může dojít ke zvýšení spotřeby, která by byla nad spotřebou námi doporučenou. To by samozřejmě nebylo pochybením, ale není to nutné a navyšovalo by to v některých případech náklady. Animační video je již 10 let staré a naše rady, typy a návody se postupně „dolaďovaly“. Byli jsme průkopníky v této oblasti, která neměla nastavený technologický postup, názvosloví, terminologie a tvrzení, která se postupně naší osvětou ujala. Takže se nedá říct, že konická koncovka je nepoužitelná, ale má své omezení (např. nutná těsnot mezi konickou koncovkou a otvorem ve zdivu) a skutečnými potřebami. K balení tuba automaticky dodáváme PET trubičku o délce 500 mm, která se nasadí na hrdlo tuby a páskou, která je také součástí tubového balení, se zafixujete spoj trubičky a hrdla. U tubového balení opravdu nepotřebujete žádné aplikační zařízení. Vytlačování injektážního krému do vrtu přes PET trubičku zasunutou do zadní části vrtů s postupným vytahováním se provádí tak, jako u injektážní pumpy či pistole. Dostatečným stačováním prstů rukou vytlačujete obsah injektážní emulze tak, jako např. u zubní pasty. Takové mé jistě všem srozumitelné přirovnání.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268