Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den ,

mam staru chalupu a v nej pivnicu asi 2.5 m hlboko v zemi. Pokial intenzivne prsi alebo cez zimu, vlhkost v tej miestnosti stupne natolko ze sa kondenzuje voda na strope. Steny by som povedal ze su z betonu, ktory je velmi porovity, podlaha je len vrstva piesku a makadamu. Vonkajsi obvod stavby nieje odizolovany nakolko nieje dostatok miesta na spravenie tohto zakroku. Do pivnice som spravil kominove vetranie, co vyriesilo problem s vlhkostou pocas slnecnych dni ale nestaci to na vlhke a zimne obodbie. V pivnici budem skladovat vino. Myslite, ze by pomohlo znizit vlhkost v tejto pivnici pokial na podlahu by som umiestnil nopovu foliu a urobil injektaz vasim produktom vo vyske ukoncenia izolacie folie. ? Za akekolvek navrhy znizenia tejto vlhkosti Vam dakujem

Anton

  • You must to post comments

Dobrý den. Zhotovení vodorovné izolace podlahy (hydroizolační vany), která je v současné době nezaizolovaná a kterou proniká do vnitřních prostor odpařováním velké množství vlhkosti, Vám značně sníží procentuální vlhkost vzduchu. Proto bych doporučil zhotovit podkladový beton, natavit např.
modifikované asfaltové pásy a na tuto izolaci zhotovit pochozí vrstvu. Dále bych zhotovil tzv. nucené odvětrání těchto prostor, které by Vám zajistilo cirkulaci vzduchu celoročně. Injektáží u podlahy sklepního prostoru byste dle mého názoru moc nezískal, jelikož jak popisujete, podúrovňové zdivo z venkovní strany nemá svislou izolaci a tím většina vlhkosti neproniká do tohoto podúrovňového zdiva od základů, ale z bočního směru, to je do svislé podúrovňové plochy. Samozřejmě vlhkost do podúrovňového zdiva proniká kapilárně i od základů, to je zespodu a zhotovením dodatečné izolace Systémem AquaStop Cream byste o nějaké to procento zavlhání podúrovňového zdiva mohl snížit. Ale jak jsem již uvedl, nemyslím si, že zásadně. Izolace podlahy a nucené odvětrání bude určitě značně snižovat vlhkost vzduchu. Kondenzaci vlhkosti na stropě, vznikající vysokou vzdušnou vlhkostí, by se mohlo tímto částečným sanačním opatřením zamezit a tím by tyto prostory mohly sloužit pro Váše zmíněné účely.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268