Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
Zakoupil jsem starsi dům, castecne zrekonstruoval a zacal používat k bydleni. Po kratke době se objevila vlhkost kolem oken a to presto ze pravidelne vetrame, tak jak se ma. Dokonce musíme používat vysousec, a take vlhkost z oken, kde se srazi odstraňovat několikrát denne. Na zaklade toho, ze jsem při rekonstrukci zjistil nad podlahou u nekterych zdi silne narusenou omítku a pod ni castecne rozdrolene cihlove zdivo, které jsem opravil, se domnivam ze na dome je spatna izolace a vlhkost vzlina zdma nahoru klasickym zpusobem. Z vasich navodu je mi jasne co musim udelat, ale potrebuji poradit: predni strana domu je nepodsklepena a podlaha je nad urovni terenu, cca 1m, tzn tam budu provádět sanaci ve vysi cca 10 cm nad podlahou. budu to delat zvenku z duvodu jiz rekonstruovaného interieru. Druha polovina domu v podelne ose je podsklepena. Tzn mam dodrzet tu samou linii, tak aby sanace byla provedena v te same linii, nebo mam podsklepenou cast sanovat opet 10cm nad podlahou sklepa a postupne se sikmo napojit na predni stranu. Dekuji za odpověď A.B.

  • You must to post comments

Dobrý den.
V čelní části Vašeho nepodsklepeného domu můžete postupovat přesně tak, jak popisujete. Ta výška 100 mm nad podlahou je max. přípustná, takže využijete první spáru nad podlahou, tj. nad nášlapnou vrstvou stávající podlahy. Jelikož je podlaha značně nad výškou terénu, nejste omezen tloušťkou vrtačky a manipulace s ní a tak využijte první spáru nad nášlapným povrchem podlahy. Kdyby se spára nacházela už ve výšce 10 mm nad podlahou, byla by to samozřejmě nejlépe situovaná spára, ale výšky jsou dané a tak budete postupovat dle skutečné situace, tj. injektáž systémem AquaStop Cream zhotovíte v nejbližší spáře k podlaze, ale to jsme si již v úvodu potvrdili. Injektážní linii u nepodsklepeného půdorysu domu nesmíte zhotovit pod podlahou, kde je vždy zásyp/zemina(!) a jelikož budete vrtat z venkovní strany, bylo by toto pochybení možné.
K té druhé části otázky. U podsklepeného půdorysu domu u obvodového zdiva můžete zhotovit injektáž Systémem AquaStop Cream ve výšce co nejblíže taktéž u podlahy, ale již ve sklepních prostorách. Tento postup je možný za předpokladu, že bude plně funkční vnější svislá hydroizolace obvodového podúrovňového zdiva. Svislá vnější hydroizolace by měla být od výšky terénu do hloubky základové spáry, anebo alespoň pod podlahu suterénu. Pokud by svislá hydroizolace chyběla či byla již nefunkční, bez této svislé hydroizolace je obvodové zdivo pod úrovní terénu dotované i z bočního směru z neodizolované zeminy a tím by zdivo nevysychalo ani kdyby se zhotovila u podlahy dodatečná hydroizolace pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti např. Systémem AquaStop Cream. Touto injektáží se zamezí pronikání vzlínající vlhkosti od základů, ale z bočního směru samozřejmě ne. V případě, že by to byl tento modelový případ, myšleno tak, že by chyběla svislá hydroizolace dle předchozího popisu, linii vrtů můžete zhotovit už v první spáře nad terénem. V této výšce už nemůže docházet k boční dotaci vlhkosti (linie vrtů je nad terénem). Spojení těchto dvou výškově rozdílných injektážních linií se docílí injektážními svislicemi, ale místa těchto svislic jsou bez výkresové dokumentace půdorysu domu 1PP a 1NP složité pro přesné navržení. Pokud je ale polovina v celé délce domu podsklepená a v celé délce je druhá polovina domu nepodsklepená, propojení se zhotoví svislicemi ve štítových zdech a to těsně před vnitřní podélnou zdí ve štítových zdech. Tím se napojí injektážní linie nepodsklepené části domu s podsklepenou částí domu a to výškou svislice od podlahy suterénu (tj. v případě, že by se injektáž zhotovila u podlahy suterénu se svislou vnější hydroizolací anebo s výškou injektážní linie zhotovené v první spáře nad terénem) vždy s výškou injektážní linie nepodsklepeného půdorysu domu. Ještě bych pro úplnost dodal, že vodorovná injektážní linie bude pokračovat i ve štítových zdech a to ve stejné výšce podsklepeného a nepodsklepeného půdorysu domu v čelní a zadní části. Tím se dům zaizoluje v celém svém obvodu a injektážní svislice výškové rozdíly injektáže propojí. Také je na zvážení, zda nezhotovit injektáž i ve vnitřním zdivu, zejména v 1NP. Otázkou jsou také podlahy, ale ty nejsou asi předmětem sanace. V případě jakýchkoliv nejasností mě můžete zavolat na poradenskou tel. linku 731 565 565, kterou také provozuji.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268