Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den. Čím vyplnit kaverny ve zdivu před aplikací AQUA STOP CREAM.Je možno použít Keraštuk.Děkuji za odpovědˇ. V. Petrik

  • Petrik Vítězslav stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Pokud zdivo má značné kaverny, a tyto kaverny by mohly způsobit neúnosně zvýšenou spotřebu, i když i v těchto případech se dá spotřeba “uhlídat”, ale chápu, že pracovník má větší jistotu a snazší průběh při vyplňování vrtů, když vrty neprotínají kaverny či komůrky (komůrkové zdivo) apod. Vyplňuje pouze obsahy vrtů. Tím, že nepotřebujeme dosáhnout zároveň zpevnění zdiva, což v drtivé většině ani u starých domů není potřeba, je vhodné pro vyplnění kaveren použít zdicí maltu, jádrovou omítku, případně pro vyplnění obsahů kaveren nám poslouží i klasický vápenocementový či vápenný jemný štuk. V podstatě se ale jedná o to, že námi dodávané aplikační zařízení, které bez jakýchkoliv obtíží dostatečně rychle a snadno dávkuje značně hustý, ale jemný a zároveň kluzký injektážní krém AquaStop Cream, pro maltové výplně není určeno. Není to tím, že by injektážní pumpa, která je kompletně přestavěna/ uzpůsobena pro náš injektážní krém, nevytlačila maltovou směs ze svého zásobníku a dále přes 3/4 hadici a regulační kohout, ale aplikační trubička této injektážní pumpy i pistole je v mnohem menším průměru. Vnitřní průměr aplikační trubičky je 7 mm a vnější průměr 10 mm. Možná by se mohlo zdát, že by se trubička mohla pro tyto účely vyměnit za trubičku s větším průměrem, ale není to možné. Vrty jsou sice i s obrusem při vrtání námi doporučeným vrtákem o průměru 14 mm v průměru ve zdivu cca 15 mm, ale jde o to, že při zasouvání trubičkového plnidla do zadní části vrtu se částečně zdivo odroluje, odpadávají pevné částice zdicího materiálu a to i po vyfoukání vrtů a v případě, že by průměr trubičkového plnidla byl podobný průměru vrtů, byť např. o 2 mm v menším průměru, vznikl by dosti zásadní problém, a to při zasouvání aplikační trubičku do zadní části vrtů z výše uvedených důvodů. Proto je vše nastaveno tak, aby vše v procesu injektáže šlo hladce a spolehlivě. Tím jsem chtěl vysvětlit jen důvod, proč injektážní pumpa a i injektážní pistole s možným vyvinutým vysokým tlakem není schopna vytlačit většinu maltových směsí. A tím se dostávám k Vašemu dotazu. Keraštuk je velmi jemný a má pastovitou konzistenci. Vzhledem k jeho konzistenci a vlastností by se měl bez obtíží vytlačovat i nejmenším průměrem dávkovacího potrubí, tj. trubičkovým plnidlem. Také by se dal použít klasický jemný štuk pytlovaný a samozřejmě ho o něco více namísit s poměrem vody, než je jeho výrobcem deklarováno pro standardní použití. Případně si ještě přečtěte jednu možnost, jak zamezit nekontrolovatelnému úniku injektážního krému propadem do mezer, komor, ale v podstatě to platí i u kaveren, kde se také dá postupovat dle předešlého dotazu a mé odpovědi, viz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/duty-mur-nie-komurkove-tehly . V případě jakýchkoliv nejasností mne můžete kontaktovat na poradenské lince 731 565 565.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268