Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, máme v plánu použít váš systém na chemické podřezání domu a chtěla bych se zeptat, zda je možné provést injektáže, když máme deset cm od podlahy kamenné zdivo(žula) a cca ve výšce 20 cm už jsou cihly. Dá se injektovat do kamene? A musím to okopávat, když jsou spáry různé nebo vrtat v jedné lajně do kamene.

Děkuji za odpověď

  • Křížková Hana stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Do žulového zdiva nedoporučuji provádět injektáž pro zamezení vzlínající vlhkosti. Žula je naprosto nesavý materiál a to nemluvím o obtížnosti toto zdivo navrtat. Pokud by bylo žulové zdivo vyzděné na průběžné vodorovné spáry, tak jako je to u klasického zdění cihelného zdiva (myslím ale, že takto žula vyzděna nebude), využili byste průběžnou spáru žulové podezdívky (?) co nejblíže k podlaze a v tomto případě by byl výsledek také naprosto spolehlivý. Pokud to ale tak není, linii vrtů bych zhotovil v přechodové spáře mezi žulovým zdivem a první šárou cihelného zdiva. I když v tomto případě budete těch 200 mm nad povrchem podlahy, jsem přesvědčen, že toto řešení je výhodnější. I ta výška injektáže Systémem AquaStop Cream by neměla být problém, ačkoliv bychom už byli v nadlimitní výšce, ale když vezmeme v potaz, že žulou vlhkost nevzlíná, pouze spojovací maltou a to zejména logicky ve vertikálních spárách, tak tyto maltové výplně, kterými u žulového zdiva vlhkost vzlíná, jsou zakončeny ve vyrovnávací přechodové spáře. Tím, že se tato spára zainjektuje a síla, nebo chcete-li, vysoká koncentrace hydrofobní látky v našem injektážním krému velmi spolehlivě nasytí tuto průběžnou vyrovnávací spáru, ale tím zbyde dostatek hydrofobní látky na nasycení těchto vertikálních maltových výplní mezi žulovými kameny a jelikož, jak jsem se již zmínil, žula je naprosto nesavý materiál, ani injektážní krém do žulového kamene nepronikne, stejně jako kapilárně vzlínající vlhkost, a tím je velmi pravděpodobné, že hydrofobizace se dostane do hloubky k podlaze, jelikož bude nasycovat pouze zdící maltové výplně a to od již zmiňované vyrovnávací spáry. Myslím si, že tento postup je naprosto jednoznačně výhodnější, než injektovat žulové zdivo. V případě, že by vznikl zavlhlý pás mezi podlahou a provedenou injektáží, ale určitě ne do výšky injektáže, maximálně by se mohlo stát, že v případě vzniku tohoto nízkého případného zavlhlého vodorovného pásu, se dá tento nevysoký pruh snadno plošně zaizolovat. Ale tento scénář velmi pravděpodobně v případě dostatečné vlhkosti ve zdivu nenastane. Pakliže by Vám tam drobný, respektive nízký pás vznikl, zavolejte mi na urgentní linku a nebo přes Poradnu Vám poradím, jak se s tímto zavlhlým pásem, pruhem, to je mezi podlahou a ,,nedoběhlou,, hydrofobizací k podlaze vypořádat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268