Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

včera jsem navštívil vaší prodejnu a koupil si injektážní krém Aquastop cream do zdiva proti vlhkosti. Vaše kolegyňka mě na Vás obrátila z dotazem. Začala nám vlhnout jedna zeď ve starším rodinném domku kdy soused si udělal vsakovací systém deštové vody. Vzhledem k tomu že dům je stará a neodizolovaný tak se to začíná projevovat. Nicméně chci se zeptat jak správně navrtat otvory pro vpuštění krému. Jedná se o vnitřní zeď viz obrázek. nákres ( já bych chtěl dát tu injektáž do mezery pod prkna podlahy) ale nevím zda neudělám nějakou chybu tak i rád nechám poradit.

Předem děkuji za radu Ondřej Novák

  • You must to post comments

Dobrý den pane Nováku. Dle Vašeho nákresového řezu, který jste popsal, je místo pro injektáž navržené správně a výhodně. Místnost vlevo má prkennou podlahu, která je položena na roštu a tím tam na výšku roštu vzniká mezera. Druhá místnost má již betonovou podlahu s novou hydroizolační vanou. Tyto dvě místnosti rozděluje cihelná zeď asi 450 mm, kterou budete injektovat proti vlhkosti. Popis jsem jen zrekapituloval, aby v mojí odpovědi byl Vámi překontrolován současný stav a tím má odpověď, která vyplývá z Vašeho nákresu. Tím, že rošt není vysypán např. keramzitem nebo vyplněn tepelnou izolací (pro tyto účely se nejčastěji používá extrudovaný polystyren či minerální vata), vzniká pod prkny vzduchová mezera. Pokud v této mezeře najdete výškově vhodnou vodorovnou spáru mezi cihelnými vrstvami, je to přesně místo vhodné pro injektáž zdiva systémem AquaStop Cream. Máte to tak i zakreslené ve Vašem nákresu. I když je horní beton v druhé místnosti výše, než je z druhé strany výška šotoliny, nevytváří to žádnou výškovou komplikaci, jelikož je na Vašem řezu označená vodorovná hydroizolace v betonové podlaze, která je i dostatečně vytažena na vnitřní zeď. Nevidím žádné úskalí a ani pochybení pro provedení injektáže dle Vašeho nákresu.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobry den,

Mockrat dekuji za potvrzeni me domenky spravnosti udelani injektaze.

Dekuji a preji hezky vikend. Ondrej Novak

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268