Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den. Koupil jsem 50let starý RD. Po roce užívání mám plesnive zdi, i když každý den větrame. Topení v mědi vedené na zdech. Vím že hlavní krok bude zateplit dům ale rád bych i udělal vaši sanaci protože mám mokré zdi i uprostřed domů kde se topí krbem a teploty dosahují i víc jak 40°C.
Otázka zní. Přechod mezi základem a zdi je půl metru nad zemi. Původní izolace je na některých místech i vidět takže udělat presnou linii děr ve spáre by měl být ten nejmenší problém. Jestli jsem to správně pochopil. Aplikace musí být nad izolaci aby vytvořila “film” v jedné rovině ve sparach.. pod izolaci v “možná betonu” by5 nemůže?
A ještě se chci zeptat, kdyby byla podlaha v místnosti třeba 5-10 cm nad původní izolaci, je možné navrtat díry skrze zed až do podlahy a docílit tak spojení podlahy se zdi sanacnim kremem nebo jen tak jak je uvedeno v navodu max 3 cm od konce zdi.
Jinak podle výpočtu mi na 25m zdi o tloušťce cca 50-60cm vychází 20kg.. je to reálná spotřeba?
Děkuji moc za odpověď

  • Jan Landsmann stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Dle Vašeho popisu a stáří budovy je zcela nepochybné, že je potřeba zhotovit dodatečné vodorovné hydroizolace v obvodovém, ale i vnitřním zdivu a to o to více, že se chystáte zateplit fasádu. Vzhledem ke stáří budovy by bylo na místě zvážit i případnou rekonstrukci podlah, ale tím, že se o podlahách nezmiňujete, nejsou asi předmětem sanace. Výška linie vrtů by se měla přizpůsobit výšce stávajících podlah. To znamená, že bych doporučil vrty a injektáž zhotovit nikoliv pod podlahou, anebo v určité výšce skladby stávající podlahy (pakliže jsou původní), ale v první spáře nad nášlapnou vrstvou podlahy, řekněme nuly. Má to své důvody. Předpokládám, že je dům nepodsklepený. Přepočet litráže jsem Vám zkontroloval a je na Váš rozsah sanace správný a tím reálný. Kdybyste přece jen ještě potřeboval něco zdůvodnit či vysvětlit, můžete mi zavolat na poradenskou linku 731 565 565, kterou také provozuji a to v po – pá od 9 hod do 15.30 hod. V sobotu od 10 hod- do 12 hod.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268