Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Zdravím! Mam na vas jednu otázku. Píšem mail lebo som nikde nenasiel tel. Kontakt na vas. Je vhodna injektaz aj do suchého muriva ako prevencia? Taktiez aj do suchej nepálenej tehly? Dakujem za skoru odpoved a ostavam s pozdravom Zoltan Csomor

  • Zoltan Csomor stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Csomor. Systém AquaStop Cream je vhodný do všech savých ale i méně savých přírodních a průmyslově vyráběných materiálů. Nepálené cihelné zdivo je vysoce savý zdící materiál a tím je dispergace vysoce spolehlivá. Pokud Vaše zdivo je vyzděno na vodorovné průběžné spáry (což předpokládám), postupujte jako u klasického páleného cihelného zdiva, tj. vrty zhotovte do průběžné spáry, za dodržení osových vzdáleností, průměrů vrtů a mírného pokrácení hloubky vrtů než je daná tloušťka zdiva, tj. dle technologického postupu pro Systém AquaStop Cream. Co se týče našeho výrobku AquaStop Cream Urychlovač, myslím, že v případě nepáleného zdiva není potřeba zvyšovat již tak spolehlivé dispergační vlastnosti našeho injektážního krému v tomto druhu zdícího materiálu. V případě, že je ale zdivo suché a nebo velmi málo porézní (jiný zdící materiál než uvádíte), doporučoval bych vrty lehce provlhčit naším přípravkem AquaStop Cream Urychlovač. Tím docílíte snadnější dispergace i v méně savém anebo suchém zdivu (tj. v případě preventivních injektáží). Vysvětlení termínu preventivní injektáž: dům prochází rozsáhlou rekonstrukcí a tím jsou předmětem rekonstrukce i podlahy. Zhotoví se nový podkladový beton, následná izolace, tzv. hydroizolační vana, ale ve zdivu je ještě funkční IPA, térová izolace, apod. ale stáří původní izolace je např. 30 let. Tím je na pokraji své funkčnosti. Ale tato původní izolace ještě odolává působící kapilárně vzlínající vlhkosti. Zdivo je ještě bez známek vlhkosti. Je však jasné, vzhledem ke stáří původní izolace, že tato izolace nebude v brzkém časovém horizontu plnit svoji funkci. Pakliže se v tomto modelovém případě zhotoví preventivní injektáž pro zamezení vzlínající vlhkosti, po dožití původní izolace přebere funkci izolace zdiva již zmiňovaná vzniklá injektážní clona. Pak se nestane to, že dům bude sice kompletně zrekonstruovaný, ale po nákladné rekonstrukci se v brzké době začnou objevovat první známky pronikající vlhkosti z příčiny dožilosti staré původní lepenky ve zdivu. Ale tím, že se tato prozíravě zhotovená injektáž provádí v podstatě v suchém zdivu, je potřeba napomoci injektážnímu krému v jeho šíření urychlovačem.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
Urgentní poradenská linka
731 565 565

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268