Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den,

mám v plánu hydroizolaci domu za použití Vašich produktů, avšak potřeboval bych se ještě před zahájením zeptat na jednu otázku.

Stačí hydroizolaci použít na obvodové zdi, nebo je potřeba ošetřit i vnitřní stěny uvnitř domu ?

Děkuji za odpověď

S pozdravem

Daniel Rusňák

  • You must to post comments

Dobrý den pane Rusňáku.
Toto je velmi “ošemetná“ otázka, respektive na ni poskytnout jednoznačnou odpověď. Neznám stav Vašich vnitřních
zdí a všechny souvislosti, ale při rekonstrukcích, kde objekt prochází i sanačními pracemi je vždy vhodné, pokud se zhotovují nové vodorovné hydroizolace v obvodovém zdivu, zhotovit nové hydroizolace i vnitřních zdí. Může se totiž stát, že v současné době jsou oproti obvodovému zdivu vnitřní příčky a zdi suché, ale různými stavebními úpravami, např. když se rekonstruují i podlahy, se může vlhkost zvýšit i ve vnitřních zdech, samozřejmě i z jiných nepředpokládaných příčin, a to i v pozdějším časovém horizontu. Samozřejmě je to pouze teorie. V praxi to nastat nemusí. Avšak po ukončení všech sanačních a jiných stavebních prací je velmi nepříjemné, když se pak má cokoli dodělávat. Je ale pravda, že vnitřní zdivo můžete případně kdykoli po rekonstrukci – a to s jakýmkoli časovým odstupem – odvlhčit samostatně. Pokud ale budou vybourané i podlahy, je určitě výhodnější i tyto vnitřní zdi zainjektovat, jelikož hydroizolační vanu spolehlivěji napojíte přes výšku chemické podřezávky.
Závěr: Při rekonstrukci podlah bych jednoznačně tyto vnitřní zdi doporučoval také nainjektovat. V případě, že podlahy nejsou předmětem rekonstrukce či sanace a pokud jsou vnitřní zdi v současné době suché, není předchozí doporučení tak jednoznačné. Přesto bych se přikláněl k návrhu zhotovit dodatečnou hydroizolaci nejen v obvodovém zdivu, ale i ve zdivu vnitřním.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,

velice vám děkuji za obsáhlou odpověď a určitě si ji vezmu k srdci jakmile zahájíme rekonstrukci.

S pozdravem

Daniel Rusňák

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268