Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat z jakého důvodu musí být odstraněna omítka nebo štuk na vnitřní přícce pokud chci aplikovat AquaStop Cream u podlahy proti vzlínající vlhkosti? Je to z důvodu vytvoření skrvn od aplikované injektáže? Omítka ani štuk nejsou poškozeny (zatím) a tak jsem myslel, že by mohlo stačit jen oškrabnout barvu, provést injektáž, přeštukovat otvory a znovu vymalovat (s nutnými technologickými přestávkami samozřejmě). Děkuji za odpověď, Martin F.

  • Martin F. stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

obrý den. Ve Vašem případě souhlasím s postupem přesně tak, jak popisujete. Odstranění omítek je nutné v případě jejich nenávratné degradace, tj. zasolení, jejich nepevnosti, či nepevnosti k podkladu (puchýře, drolící se omítka, solné výkvěty atd), ale ve Vašem případě se o tento stav nejedná. Systém AquaStop Cream pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu omítky neznehodnocuje, jen omítka dočasně! v místech aplikace ztmavne vlivem šířících se hydrofobních clon od jednotlivých vrtů. Pokud je Vaše zdivo vyzděné z cihel, je nutné pouze zjistit místo průběžné spáry co nejblíže k podlaze a do této spáry zhotovit vrty a následnou výplň. Průběžná spára se dá lokalizovat, aniž byste musel odstranit omítky v celé délce sanace vlhkého zdiva, zhotovením dvou svislých drážek v omítce na levé a pravé straně dané zdi – např. úzkým majzlíkem. Pak si v této výšce nejvhodnější spáry narýsujete – za použití provázku či latě – např. křídou na omítce linku. Při vrtání do této linky v osových vzdálenostech 100 mm a dané tloušťce zdiva (mínus cca 30 mm) se vždy trefíte do této spáry, i když je pod omítkou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268