Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je nevyhnutné odstránenie omietky až na tehlu? A ešte sa chcem spýtať, dom máme postavený z Porfixu, ktorého výška nedovolí vŕtať diery do špár, aby to spĺňalo tých 12 cm od podlahy, čiže môžeme vŕtať priamo do Porfixu? Ďakujem za odpoveď, Veronika.

  • Veronika stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Systém Porfix se mi zdá jako velmi efektivní a kvalitní metoda pro výstavbu nových domů. Ta výška, jak uvádíte, není už správná. Čím blíže se krémovou injektáží přiblížíte k povrchu podlahy, je to vždy lepší. Těch 120 mm je už moc vysoko. Co jsem si přečetl o materiálu Porfix, zdá se mi, že je dosti porézní a tím i savý a tak by i v tomto materiálu mělo dojít k jeho dostatečnému nasycování pórů a i těch nejjemnějších kapilár silanovým krémem. Jen bych se přece jen zeptal výrobce, zda silanový krém s aktivní látkou silan/siloxan by nějak nemohl poškodit materiál systému Porfix. Sice si to dost dobře nedovedu představit, že by k nějakému poškození mělo dojít, ale přece jen tento materiál úplně neznám a tak bych to nechal na posouzení výrobce Porfixu. Přesto si myslím, že k ničemu takovému by nemělo dojít. Takže hydroizolační clonu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti bych zhotovil co nejblíže k podlaze a vůbec bych se u tohoto materiálu již neřídil spárou, jelikož je již moc vysoko, pokud jsem to správně pochopil, a za druhé u Porfixu by neměl být problém se šířením hydrofobizace v jeho struktuře.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268