Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Rozhodl jsem se pro použití Vašeho přípravku Aqua Stop Cream, beztlakovou,svépomocnou aplikací a úvodem se omlouvám, že pro korespondenci nepoužiji Váš formulář v Poradně, jelikož se mi tam nepodařilo vložit obrázky, které považuji za důležité. Izolaci proti vzlínající vlhkosti budu provádět na cca 100 let starém cihlovém a nepodsklepeném domku (viz.obr.č.1.). Část zdiva jsem již řešil klasickým podřezáním a vložením izolační lepenky, další obvodovou zeď chci izolovat Vaší metodou. Prosím Vás o odbornou radu na tyto dotazy : 1. Obvodová zeď (jižní,slunná strana)má na vnější straně soklovou část obloženou původními,betonovými tvarovkami tl.5cm ve třech pásech nad sebou( viz.obr.č.2,3,4 ), obložení bych rád zachoval. Je to možné? Případně bych odříznul a odlepil nejspodněší pás obkladů,které jsou za černou folií. 2. Již dříve jsem pro „odvětrání“ stěny vybudoval drenážní drážku vysypanou kamenivem, kterou na popud maželky překrývám odnimatelnými plechy , pod které bočními stranami proudí vzduch a brání zatékaní při dešti (viz obr.č.5,6).Jaký je Váš názor na větrací drenáž, ponechat nebo zrušit ? Výška obrubníku u drenážní drážky mi nedovoluje vrtat do zvolené spáry ve zdivu z venkovní strany, proto hodlám vrty udělat z vnitřku pokoje.Výška spáry proti palubové podlaze je cca 4 cm (viz obr.č.7,8). 3. Starou vnitřní omítku v nezbytné výšce hodlám odstranit a po provedené aplikaci Aqua Stop Creamem nahradit novou. Jak zamezím následnému provlhání nové vnitřní omítky od spodní části zásypu a jak účelně zatěsnit spáru mezi palubovkou a stěnou (za rohovou lištou) ? 4. Celková délka zdi je 7 m a tloušťka zdi cca 53 cm. Bude mi stačit pro aplikaci 5 litrů přípravku ?

  • Balga stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den , tak k té první otázce. Betonové tvarovky, myslím si, nejsou problém, jelikož nejsou nalepeny vysoko a tak zásadně neuzavírají přirozenou prodyšnost zdiva. Další důvod, proč bych je neodstraňoval je ten, že injektáž provedete z vnitřní strany zdiva na tloušťku zdiva mínus cca 30 mm (tvarovky do tloušťky zdiva nepočítejte) a tak je nepoškodíte. Krom toho jsou tyto nevysoké obklady praktické. Přilehlý sníh, odcákávání vody při prudkých deštích atd. Samozřejmě odstranění tvarovek za fólií není nic proti ničemu. Možná by to bylo i lepší, jelikož by bylo dobré nopkovou fólii ukončit odvětrávací lištou a ta se dobře kotví na rovný podklad, ale nebyl by to samozřejmě asi problém ji kotvit i na tvarovky, ale rozhodně by fólie měla být zakončena v minimální výšce, a to ve výšce povrchu drenážního obsypu, kamenivem, respektive odvětrávací lišta nad povrchem kameniva. K té druhé otázce. Rozhodně Vaše paní rozhodla dobře s přikrytím drenážního obsypu. Je to proto, že veškerá povrchová voda velmi snadno proteče kamenivem na dno výkopu, kde se většinou zarazí o méně savou zeminu a zbytečně si zvyšujete na dně vysypaného výkopu (drážky) hromadění vody u základu domu, pokud není zhotoven drenážní odtok vody gravitačně perforovanou drenážní hadicí. Je to jeden z omylů v oboru sanace zdiva a to domněnka, že když se odkope podúrovňové zdivo a výkopek (zemina) se nahradí štěrkem, kačírkem atd., že dochází k jakémusi prosychání v této vrstvě. Je to ale přesně naopak. Kdybyste si i v sušších ročních měsících odhrnul cca 300 mm kameniva, uvidíte zavlhlost a zapocení. Takže to, že jste to zakryli, zásyp okolo domu (zastřešili) plechy, je jedině dobře a to, že jste tam zároveň zachovali vzdušný kanál, je velmi chytré. Takže buď zhotovit v místě kameniva např. pochozí chodníček se spádem od domu a nebo to takhle ponechat. Ke třetí otázce. To, že jste našel v cihelném zdivu průběžnou spáru 40 mm nad povrchem podlahy je ideální. Už byste se měl do této spáry při vrtání dostat vrtákem, aniž by se vrták příčil ( vrtačka limituje blízkost vrtání ve vodorovném provedení nad podlahou). Rozhodně v cihelném zdivu bych nevrtal šikmo pod jakýmkoliv úhlem. Vždy je vhodné u cihelného zdiva využít průběžnou spáru. U smíšeného zdiva je to v šikmém provedení, ale to není Váš případ. K té předposlední otázce. Myslím, že by to neměl být problém oddělit novou omítku od zásypu pod dřevěnou, pravděpodobně roštovou podlahou. Omítku bych zhotovil zároveň s horní hranou dřevěné podlahy a tím by se nová omítka neměla dotýkat se zásypem. A tak se nemusíte obávat, že by zavlhala od zásypu pod roštovou dřevěnou podlahou. Pak nalepíte či hřebíčky upevníte olištování, které vše esteticky zakryje. K té poslední otázce ohledně spotřeby – zda Vám bude stačit 5 litrů silanového krému. Na základě Vašich uvedených údajů by měly stačit 4 litry krému AquaStop Cream.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268