Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den! Je mozne aplikovat vas vyrobok na betonove steny pivnice hr.35 cm?Ak ano, ake rozmery dier, vzdialenosti a odstupy mam dodrzat? Dakujem. Daniel

  • Daniel stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Daniel. Systém AquaStop Cream je v oblasti sanace a izolace vlhkého zdiiva vysoce účinná a spolehlivá metoda a to ve všech nasákavých, ale i méně savých (porézních) materiálech. Vaše betonové zdivo je sice méně savé, ale tím, že pravděpodobně vykazuje vlhkost, jeho poréznost tam bude dostatečná. Doporučil bych Vám toto zdivo vrtat místo normových osových vzdáleností vrtů 100 mm spíše po 80 mm, průměr vrtů zůstává 14 mm a hloubku vrtů 32 – 33 mm při tloušťce Vašeho zdiva 35 mm. Statického narušení zdiva se nemusíte obávat. Spotřeba injektážního krému bude sice o něco vyšší, ale bude větší jistota, že se šířící hydrofobizace od jednotlivých vrtů dostatečně překryje, respektive setká v celé tloušťce a délce zdiva. Ještě bych doporučil tyto vrty krátce prolít vodou. Při uskutečňované výplni injektážní pistolí injektážním krémem musí být okolí vrtů zavlhlé, ale ve vrtu nesmí být voda. Stačí krátká technologická pauza. Při vodorovných vrtech voda stejně rychle vyteče zpět, ale vlhkost zvýšíte. V tomto prostředí se silanový krém rychleji a intenzívněji rozpouští a lehčeji prostupuje do pórů a i nejjemnějších kapilár tohoto méně savého materiálu. Ale pokud betón není vibrovaný, samozřejmě voděodolný atd. (ale v tomto případě by nevznikl problém s vlhkostí), výsledek by měl být spolehlivý. Při vodorovných vrtech, které bych takto doporučil zhotovit, je potřebné po vykonané výplni tyto vrty v jejich ústí zatěsnit. Krémová injektáž do betonového zdiva je možná za predpokladu: Kam se kapilárně dostane (navzlíná) vlhkost, vpenetruje se i tento silanový krém. Vysoká penetrační schopnost injektážního krému AquaStop Cream vzniká postupným snižováním svojí hustoty (viskozity) ve vlhkém prostředí a tím je dostatek času pro nasycení těch méně porézních materiálů, jako je i vlhký betón.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz –jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268