Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dobrý den, chci aplikovat AquaStop Cream. Zed nad podlahou mírně vlhká asi 10cm zdá se že začína s lepším počasím vysychat. Chci vědět jaký průměr vrtáku použít na plnou cihlovou zed síly 40-45cm. Když se k této práci dostanu a zed už nebude zjevně vlhká mohu vyvrtanými děrami zed navlhčit nebo se může aplikovat i do suché zdi? Je možné aplikvat jen část obvodového zdiva a třeba po roce pokračovat? Jak dlouho vydrží zbytek AquaStop Cream v kbelíku pro další použití v původním obalu. Děkuji Karel.

  • Karel stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den. Na tloušťku zdiva 450 mm je dobré použít vrták o délce min. těch 450 mm. Průměr vrtáku musí být 14 mm. Vrty budete zhotovovat do hloubky 420 mm. Pokud je zdivo cihelné, tak vrty vždy zhotovit do průběžné spáry co nejblíže k podlaze, ale kde Vás to ještě pustí, aby jste vrty nezačal již z důvodu tloušťky vrtačky klopit. Byla by obrovská škoda nevyužít průběžné spáry. Vše je v poradně mnohokrát vysvětleno a na webu také. Toto ale platí za předpokladu, že vrtáte z vnitřní strany domu. V případě, že vrty zhotovujete z venkovní strany a terén je o něco nižší než je podlaha, nejste výškově omezen pro zhotovení vrtů co nejblíže k podlaze. Pod výšku povrchu podlahy v případě provádění vrtů z venkovní strany není dobré (za předpokladu, že půdorys sanované části domu není podsklepen) tyto vrty zhotovit pod její úroveň, výšku. Velmi pravděpodobně by docházelo k tzv. přemostění vlhkosti ze zásypu či zeminy nad izolaci pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti vzniklou systémem AquaStop Cream. K té další otázce. Všeobecně je vždy lepší provádět injektáž do zdi, která je více zavlhlá, než do zdi, která je suchá. Tam se krém lépe rozpouští a tím, že se velmi dobře navazuje na zavlhlý materiál, snadněji tak proniká do pórů a i těch nejjemnější kapilár zdícího materiálu. Jeho již tak vynikající penetrační vlastnosti jsou v zavlhlém zdivu urychleny a zintenzivněny. V případě, že si nejste jist dostatečnou vlhkostí ve zdivu, ta ale nemusí být nikterak vysoká, stačí nadlimitní, je dobré před zahájením injektáže tyto vrty jednou, dvakrát krátce prolít či prostříknout vodou. Samozřejmě nejde o jakousi vodní předinjektáž se spotřebou velkého množstvím vody, ale kde vlhkost nebude dostatečná, tímto jednoduchým preventivním opatřením vlhkost ve vrtu a jeho okolí zvýšíte. Tam, kde vlhkost je dostatečná a přesto toto preventivní zvlhčení zhotovíte také, nic tím nezkazíte. Ale v drtivé většině, pokud zdivo již vizuálně vykazuje vlhkost, je tento postup zbytečný. K té další otázce. Vůbec není žádný problém zhotovovat krémovou injektáž pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu v etapách. Hydroizolační clona se napojí na již vzniklou hydroizolační clonu v odstupu i několika let. Jen je potřeba si pamatovat (za předpokladu, že původní vrty již nejsou vidět, většinou jsou již zaomítnuté), kde se první etapa ukončila, respektive její poslední vrt a v osové vzdálenosti 100 mm od posledního vrtu z první etapy začnete zhotovovat injektáž druhé etapy dle technologického postupu pro systém AquaStop Cream. K té poslední otázce. Po otevření kbelíku s injektážní emulzí AquaStop Cream při vhodné skladování (většinou jsou vhodné sklepní prostory apod.) je doba jeho použitelnosti minimálně 1 rok, ale v praxi to bývá dvojnásobek doby.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Reklamní místo pro sanační firmy. Info na tel. 731 565 565

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Nákupní košík

Systém AquaStop Cream – Generální partner pro TÝDEN AKADEMIE VĚD ČR

tyden akademie ved

K dnešnímu dni evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započítávaný osobní odběry.


Z každé objednávky ukládáme 10 Kč na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
382.180 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
5.706 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

kalkulacka spotreby aquastopcream

Vodorovné řezy pro bezchybné navrtáníÍ OBVODOVÉHO ZDIVA

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

zidka

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268