Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, jakou interiérovou barvu doporučujete po nahození odizolované zdi proti vlhkosti a je nějak limitována doba, za jak dlouho lze tuto sanační omítku nabarvit? Děkuji Svoboda

  • Svoboda stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 8 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Svobodo. Na tuto technologickou pauzu není žádná tabulka či pravidlo. Pokud se pospíchá, a to se pospíchá skoro vždy, tak se maluje v momentě, kdy povrch omítek je bez známek vlhkých map. Sanační štuk na těchto nových sanačních omítkách je barevně sjednocený bez tmavších míst, které většinou dosychají jako poslední u podlahy a zejména vždy jako poslední v rozích. Může to být po aplikaci sanačních omítek v lepším případě po 14 dnech, ale spíše okolo 1 měsíce.? Vysychání závisí např. na množství zbytkové vlhkosti ve zdivu, tloušťky zhotovených omítek, způsobu snižování relativní vlhkosti vzduchu v interiéru, ročního období, atd atd. Pokud se jedná o nátěr sanačních omítek v exteriéru, měla by to být barva silikátová, která je odolná i proti povětrnostním vlivům, ale je přesto vysoce paropropustná. Píši to z důvodu, že pokud se jedná o malbu do interiéru, nemusíte kupovat tuto relativně drahou malbu. Do interiéru postačí malba levnější, určená taktéž pro sanační omítky. Na balení by tato informace měla být vždy napsána. Pokud byste tuto informaci na balení nenašel a přesto by Vám tvrdili, že je to barva vhodná pro sanační omítky, nekupujte ji. Dobré zkušenosti mám s barvou pro sanační omítky do interiéru zn. Jupol, ale na trhu již většina výrobců v konkurenčním prostředí se snaží nezaostávat a tak v širokém sortimentu nabídky různých druhů nátěrových hmot mají i řadu pro sanační omítky do exteriéru či interiéru. Ale stále platí zásada, že to na balení musí být napsáno.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Váš specialista na Sanace vlhkého zdiva

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268