Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, pane Schwarzi;
nejprve hluboká poklona za skvělé webové stránky, na nichž zájemce najde téměř vše co potřebuje. Mám nicméně jeden dotaz týkající se izolace přístavby k dílně, která nemá žádnou hydroizolaci. K ní nyní přistavuji obytný objekt, který s ní bude sdílet jednu stěnu. Tuto stěnu chci odizolovat vámi nabízenou metodou, obávám se však toho, že od kolmo navazujících neizolovaných stěn se vlhkost přemostí do nového zdiva. Celou dílnu izolovat nechci, postačí mi proto informace, do jaké vzdálenosti od rohů původní stavby dílny je třeba izolaci provést, aby se tomuto efektu zabránilo.
Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem
Milan Daniel
538 21 Slatiňany
Chrudim

  • You must to post comments

Dobrý den pane Daniel.
Rozumím Vám. Přístavbu ochráníte od pronikání zavlhlého zdiva dílny takto: tím, že zdivo dílny nebude odizolováno, opravdu by docházelo velmi pravděpodobně k pronikání vlhkosti zavlhlého zdiva dílny do nového zdiva, které bude nebo již je zednicky provázané. Určitě je potřeba zhotovit u podlahy dodatečnou izolaci pro zamezení vzlínající vlhkosti této společné zdi. Kolmo navazující zdivo přístavby je potřeba také odizolovat a to tak, že provedete tzv. svislice u dvou kolmo provázaných nových zdí co nejblíže rohů společné zdi a to od podlahy ke stropu. Systémem AquaStop Cream se dá zhotovit nejen vodorovná izolace, ale i svislá izolace ve zdivu. Tím zdivo odizolujete od zdiva dílny. Rekapitulace: společná zeď bude zainjektována u podlahy a na kolmo navazujících nových zdech budou co nejblíže ke společné zdi zhotoveny vrty a následná injektáž ve svislém provedení. Tím přistavěný objekt bude odizolován od zavlhlého zdiva dílny včetně společné zdi. Pokud byste nevěděl technologický postup pro svislou injektáž, můžete se dotazovat. Podobné dotazy a tím případnou odpověď byste mohl však dohledat v Poradně pod vyhledávacím štítkem svislice.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Pane inženýre ještě jednou poklona, tak obsáhlou a vyčerpávající odpověď jsem nečekal. Kéž by takový přístup k zákazníkům fungoval všude!

  • You must to post comments

Děkuji pane Daniel za pochvalná slova.

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268