Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, nemohu se přesně dopátrat jak mám postupovat s injektáží krémem AquaStop Cream u dutinového zdiva (Porotherm). Zeď je tlustá 45 cm, postavená z cihelných bloků výšky 23 cm, maltová spára necelý 1 cm. Zvenku je zeď zateplená polystyrénem. Když zevnitř vyvrtám vodorovné otvory ve spáře, tak krém nekontrolovatelně steče (23 cm) ke spodní maltové spáře. Krém poteče po stěnách šachtiček v řadě pod otvorem po vrtáku. Ke spodní spáře snad dorazí zbytek. Těsnící účinek krému bude rozptýlený, asi v celistvosti nebude jistý.Když budu vodorovně vrtat cca 3 cm nad spárou nejbližší podlaze, poteče krém opět do šachtiček pod otvorem po vrtáku, ale krém spadne na dno (na spáru s maltou) dříve. Stačí na těsnící účinek krému pouhé nanesení odpovídajícího množství krému do šachtiček? Třetí varianta je pracnější. Vyvrtám otvory v horní části bloků. Řadu šachtiček otvorem po vrtáku zaliji cementovým mlékem, dokud nebude vytékat. To by mělo eliminovat případné další kaverny, nebo chyby zedníků při zdění, ale pouze v přístupné řadě šachtiček. Druhý den vyvrtám pod předchozími otvory (např 3 cm nad spodní maltovou spárou) nové otvory pro aplikace krému popsanou technologií. Otvory zhustím na vzdálenost 8 cm, protože šíře spáry je různá. Dostane se krém i k prázdným šachtičkám, aby byl účinek stoprocentní? Prosím o Váš názor a děkuji. Pavel Čeněk.

  • Pavel Čeněk stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 8 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Čeňku. Sanace vlhkého zdiva injektáží u cihelného zdiva Porotherm je všeobecně dosti komplikovaná. Samozřejmě, krémová injektáž je nejspolehlivější i u tohoto druhu zdiva. To co popisujete je naprosto logická úvaha a tím pádem i správné posouzení, jak injektáž bude probíhat. Popsal jste naprosto správně průběh injektáže v různém provedení. Ale chcete odborný názor a ten je, že nejspolehlivější je ta druhá varianta injektáže. Ta zálivka cementovou směsí komůrek Porothermu není dobrý nápad, jelikož byste musel vyplnit veškeré komůrky Porothermu, což je nemožné. Tyto cementové zálivky, cementové předinjektáže, se zhotovují např. u některých druhů zdících materiálů s komorami, jako jsou některé druhy dutých tvárnic, nejčastěji jednokomorových či dvoukomorových dutých cihel, dále u zdiva s mezerou bez výplně (ne u sendvičového zdiva), např. vyzděné dvě zdi o tl. 150 mm se vzduchovou mezerou a samozřejmě u zdiva velmi nekompaktního (různé dutiny, kaverny a nesoudržné spáry, atd), kde by spotřeba injektážního krému byla naprosto neúnosná. U postupu s vyvrtáním otvorů cca 30 mm nad ložnou spárou naprosto souhlasím, lepší postup u Porothermu já neznám a myslím, že ani neexistuje. Poslední úskalí je samozřejmě ve spotřebě při samotné injektáži. Je nutné minimálně dodržet normovou spotřebu dle Technického listu a případně ji o trochu navýšit.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268